هشدار صنعاء به کومور درباره تبعات «تروریست» خواندن انصارالله

هشدار صنعاء به کومور درباره تبعات «تروریست» خواندن انصارالله
چهارشنبه 10 اسفند 1401 - 11:43

دولت نجات ملی یمن اقدام دولت کومور در «تروریست» خواندن جنبش انصارالله را محکوم کرد و درباره تبعات این اقدام هشدار داد.

العالم ـ یمن

وزارت امور خارجه یمن طی بیانیه‌ای که در خبرگزاری رسمی این کشور (سبأ) منتشر شد، اقدام دولت کومور برای درج جنبش انصارالله یمن در فهرست گروه‌های تروریستی را محکوم و تأکید کرد که این امر بر روابط دو کشور تأثیر می‌گذارد.

در این بیانیه آمده است که تصمیم مجمع‌الجزایر قمر برای توصیف یک بخش ملی یمن به عنوان تروریسم را محکوم است. این تصمیم یک اقدام بی‌سابقه در تاریخ روابط یمن با اتحادیه کومور است و با نادیده گرفتن روابط برادرانه و پیوند‌های دو ملت اتخاذ شده است.

دولت نجات ملی یمن در ادامه از دولت کومور خواست تا از مواضع کشور‌های متجاوز و مزدوران آن‌ها تبعیت نکند، چراکه چنین اقدامی بر آینده روابط رسمی دو کشور ضربه وارد خواهد کرد.

اخیرا وزارت کشور کومور ۶۹ نهاد و سازمان از جمله جنبش انصارالله، حزب‌الله لبنان و اخوان‌المسلمین را در فهرست تروریسم قرار داده و فعالیت این سازمانها را در مجمع الجزائر قمر ممنوع اعلام کرده است.

به گزارش فارس، این تصمیم پس از آن صورت گرفت که «عثمان غزالی» رئیس‌جمهور کومور در مراسم افتتاح مرکز آموزش فنی که توسط سازمان هلال احمر امارات راه‌اندازی شد، از مواضع بشردوستانه و توسعه‌‌گرایانه امارات در کشورش قدردانی کرد و تصریح کرد که ابتکارات امارات در کشورش، به افزایش توانمندی مردم کومور و بهبود سبک زندگی آن‌ها منجر شده است.

وی تاکید کرد امارات یکی از شرکای اصلی توسعه و ارتقای خدمات ضروری در کومور است و با پروژه‌های خود در زمینه‌های مختلف، نقش توسعه‌گرایانه بزرگی در صحنه این کشور ایفا می‌کند.

این در حالی است که از سال ۲۰۲۱ تا کنون امارات به صورت ویژه بر روی اجرای پروژه‌های توسعه‌ای متعددی را در حمایت از مردم کومور متمرکز شده و از همان زمان اخباری به نقل منابع دیپلماتیک آگاه در خصوص میانجیگری امارات برای گنجاندن کومور در توافق‌های عادی‌سازی با اسرائیل منتشر و اعلام شد که ابوظبی وسوسه‌های مالی و سیاسی متعددی در این راستا ارائه کرده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها