کناره‌گیری 200 خلبان و 100 پزشک ارتش اسرائیل در اعتراض به نتانیاهو

کناره‌گیری 200 خلبان و 100 پزشک ارتش اسرائیل در اعتراض به نتانیاهو
جمعه 4 فروردين 1402 - 23:47

200 خلبان نیروهای ذخیره اسرائیل اعلام کردند که در اعتراض به طرح کابینه نتانیاهو برای تحول در سیستم قضایی دیگر در محل خدمت خود حاضر نخواهند شد.

العالم - فلسطیم اشغالی

به نقل از شهاب نیوز، اعلام استعفای این تعداد خلبان پس از سخنرانی روز گذشته بنیامین نتانیاهو و تأکید بر طرح کاهش اختیارات دادگاه عالی، اعلام می‌شود.

به گفته شبکه 12 اسرائیل، این خلبان‌ها بخش مهمی از نیروی هوایی اسرائیل محسوب می‌شوند و به طور هفتگی تمرین‌های هوایی انجام می‌دهند و به همراه خلبان‌های رسمی نیروی هوایی دهها عملیات‌ انجام داده‌اند.

به گفته خلبانان معترض، بنیامین نتانیاهو قصد ندارد از وضع قوانین ضد دموکراتیک دست بردارد و به سمت حکومت دیکتاتوری موضع قاطعانه‌ای در پیش گرفته است و به همین دلیل به گفته‌ آن‌ها ادامه خدمت برایشان دشوار است.

همزمان 100 پزشک ارتش اسرائیل نیز اعلام کردند که دیگر حاضر به خدمت در ارتش نیستند.

چهارشنبه گذشته نیز 100 نفر از خلبانان، افسران اطلاعاتی و اپراتورهای پهپادها و شاغلین در برج‌های مراقبت اعلام کردند که در اعتراض به نتانیاهو از ادامه کار خودداری می‌کنند.

در همین حال روزنامه تلگراف گزارش داد که بعد از آنکه شماری از خلبان‌های اسرائیل حاضر نشدند نتانیاهو را به لندن ببرند او مجبور شد سفرش را با تأخیر انجام دهد.

وبگاه عبری زبان «والا» نیز، امروز نوشت که افسران و نیروهای ذخیره ارتش اسرائیل در یگان ۸۲۰۰، پس از سخنرانی پنجشنبه شب نتانیاهو، طوماری مبنی بر امتناع از انجام خدمت نظامی امضا کردند. یگان ۸۲۰۰ اسرائیل بازوی اجرایی ارتش الکترونیک این رژیم است که ماموریت شنود، رمزگشایی از کدهای رایانه‌ای، جنگ و دفاع سایبری، ساخت انواع بدافزارها و هر آنچه که در حوزه جاسوسی و جمع آوری اطلاعات و یا ضربه زدن به سایر کشورها با استفاده از تجهیزات فنی امکان پذیر است، را انجام می‌دهد.

کابینه اسرائیل به ریاست نتانیاهو در چهارم ماه ژانویه سال جاری میلادی طرحی برای اصلاح نظام قضایی این رژیم ارائه کرد. نتانیاهو که از سال‌ها پیش به اتهام فساد، رشوه و خیانت در امانت تحت محاکمه قضایی قرار دارد، بنا دارد با آنچه آن را «اصلاح نظام قضایی» نامیده، از محاکمه فرار کند.

شفقنا

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها