درخواست کشورهای اروپایی برای توقف تخریب خانه فلسطینیان

درخواست کشورهای اروپایی برای توقف تخریب خانه فلسطینیان
شنبه 6 خرداد 1402 - 04:28

10 کشور اروپایی با امضای درخواستی از رژیم صهیونیستی خواستند که تخریب خانه‌های فلسطینیان در کرانه باختری و قدس شرقی و همچنین مصادره اراضی آن‌ها را متوقف کند.

العالم - اروپا

هیأت‌های دیپلماتیک ۱۰ کشور اروپایی از رژیم صهیونیستی خواستند که مصادره اراضی فلسطینیان و تخریب خانه‌های آن‌ها در کرانه باختری را پایان دهد.

طبق گزارش روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارانوت»، کنسولگری‌های بلژیک، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، سوئد، بریتانیا، دانمارک، فنلاند، ایرلند و همچنین دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در کرانه باختری و نوار غزه این بیانیه مشترک را امضا کرده‌اند.

هیأت‌های مذکور از رژیم صهیونیستی خواستند «عملیات مصادره اراضی و تخریب [خانه‌ها] را متوقف کند و به سازمان‌های بشردوستانه در کرانه باختری از جمله قدس شرقی بدون مانع‌تراشی اجازه دسترسی دهد.»

این نمایندگی‌ها همچنین «خواستار بازگردانی یا جبران تجهیزات و امکانات بشردوستانه به مبلغ تقریبی ۱.۲۹ میلیون یورو شدند که از سال ۲۰۱۵ تخریب، متلاشی یا مصادره شدند.»

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هدایت یک کابینه تندرو و افراطی را در اراضی اشغالی فلسطین برعهده دارد که با اتخاذ مواضع ضدفلسطینی، به شهرک‌سازی‌ در خاک فلسطین پرداخته و خانه‌های فلسطینیان را تخریب می‌‌کند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها