مقام آمریکایی: واشنگتن به دنبال تحریم مقامات لبنانی است

مقام آمریکایی: واشنگتن به دنبال تحریم مقامات لبنانی است
پنج‌شنبه 11 خرداد 1402 - 02:42

باربارا لیف دستیار وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی در جلسه استماع کمیته سنا درباره خاورمیانه، گفت: آمریکا در حال بررسی تحریم‌ها علیه مقامات لبنانی است.

العالم-آمریکا

دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک با بیان اینکه واشنگتن با شرکای منطقه‌ای و اروپایی به پارلمان لبنان فشار می‌آورد تا به وظایف خود عمل کند، مدعی شد: این یک تلاش جمعی است.

در همین حال دو قانونگذار ارشد کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا از دولت بایدن خواستند تا شخصیت‌های لبنانی را به دلیل فساد تحریم کنند و به طبقه سیاسی لبنان نشان دهند که وضعیت موجود قابل قبول نیست.

اعضای کنگره از ریاض سلامه رئیس بانک مرکزی لبنان و همچنین مسئولان انفجار فاجعه‌بار بندر بیروت در سال ۲۰۲۰ انتقاد کردند.

مایک مک کال و گریگوری میکس از اعضای کنگره در نامه‌ای به آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا، گفتند: ما از دولت آمریکا می‌خواهیم به فشارهای خود برای پاسخگویی کامل در مورد انفجار بندر بیروت در اوت ۲۰۲۰ ادامه دهد.

آنها در این نامه ضمن اینکه از دولت آمریکا خواستند از تلاش‌های تحقیقاتی مستقل و بین‌المللی در مورد تخلفات رئیس بانک مرکزی لبنان حمایت کند، افزودند: ما نباید اجازه دهیم لبنان توسط کسانی که به دنبال پیشبرد منافع خودخواهانه خود هستند، به گروگان گرفته شود.

درحالیکه حزب الله و جنبش امل لبنان حمایت خود را از «سلیمان فرنجیه» رئیس جریان المرده به عنوان نامزد تصدی پست ریاست جمهوری اعلام کرده‌اند، جناح مقابل از دستیابی به توافق بر سر معرفی «جهاد ازعور» به عنوان نامزد خود برای تصدی این پست خبر داده‌اند؛ هرچند تردید جدی درباره توانایی این جناح برای تامین رای لازم برای ازعور در مجلس جهت پیروزی وجود دارد.

پربیننده ترین خبرها