حمایت آمریکا از گروه‌های تروریستی در مرز عراق با ایران

حمایت آمریکا از گروه‌های تروریستی در مرز عراق با ایران
يکشنبه 14 خرداد 1402 - 06:12

یکی از رهبران «چارچوب هماهنگی» شیعیان عراق شنبه شب فاش کرد که آمریکا حامی۶ گروه تروریستی مسلح مستقر در نزدیکی مرز ایران است.

العالم - عراق

«جبار عوده» به پایگاه خبری المعلومه گفت: از آن جایی که آمریکا پیرو سیاست انگلیس مبتنی بر سیاست "تفرقه بیانداز و حکومت کن" است، به همین دلیل عادت و رویه سیاست خارجی ایالات متحده، فتنه‌ انگیزی و ایجاد درگیری‌ها بین‌المللی است.

وی با بیان این که آمریکا به شیوه‌های مختلف حامی ۶ گروه تروریستی فعال در نزدیکی مرز ایران و کردستان عراق است، افزود: آنچه روی می‌دهد برای این است که با به کارگیری گروه‌های مسلح، این منطقه به عرصه درگیری‌های منطقه‌ای تبدیل شود که ما حضور و فعالیت آنان را غیر قانونی می‌دانیم.

وی ادامه داد که علت غیر قانونی بودن فعالیت این گروه‌ها آن است که قانون اساسی عراق بر جلوگیری از هر گونه فعالیت این گروه‌ها علیه کشورهای همسایه هم مرز تأکید کرده است.

این عضو «چارچوب هماهنگی» با بیان این که واشنگتن، امنیت منطقه کردستان را به بازی گرفته و با حمایت مالی از گروه‌های تروریستی و سردادن شعار، اقلیم کردستان را به نقطه خطرناکی سوق دهد.

عوده این گروه‌ها را ابزارهایی در اختیار سرویس اطلاعاتی آمریکا دانست که در صدد هستند کشورهای همسایه را با استفاده از احزاب و گروه‌های مسلح که در کوه‌های مناطق کردستان عراق مخفی شده‌اند، تضعیف کنند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها