گزارش خبرنگار العالم از گرامیداشت سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی در شهرهای مختلف عراق

يکشنبه 14 خرداد 1402 - 10:50

مراسم بزرگداشت سی و چهارمین سالروز ارتحال امام خمینی (قدس سره) بنیانگذار انقلاب اسلامی در بغداد و شهر نجف اشرف برگزار شد؛ این دو شهر شاهد فعالیت‌های مختلف در راستای بیان مواضع جهادی، سیاسی و علمی امام خمینی (ره) برای نسل‌های پی در پی بود.

العالم - عراق

به گزارش خبرنگار العالم در عراق، مراسم بزرگداشت سی و چهارمین سالروز ارتحال امام خمینی (قدس سره) بنیانگذار انقلاب اسلامی در بغداد و شهر نجف اشرف برگزار شد. این دو شهر شاهد فعالیت‌های مختلف در راستای بیان مواضع جهادی، سیاسی و علمی امام خمینی (ره) برای نسل‌های پی در پی بود.

خبرنگار العالم افزود سی و چهارمین سالروز ارتحال امام خمینی (قدس سره) بنیانگذار انقلاب در شهر‌های مختلف عراق برگزار شد. در بغداد، پایتخت عراق، فعالیت‌های مردمی، سیاسی و عشایری به این مناسبت برگزار شد و شرکت کنندگان مواضع جهادی، سیاسی و علمی امام را یاد آور شدند.

آیت الله یاسین الموسوی روحانی عراقی گفت روح بلند امام راحل همچنان مواضع قهرمانانه، مردانگی، شجاعانه ایشان را یادآور می‌شود. امروز هم رهبرمان امام خامنه‌ای رهبر مستضعفان جهان است.

کاظم الجابری فرمانده لشکر هشتم بسیج مردمی نیز افزود امام خمینی (ره) مردی ربانی و عارف بود. او در سیاست هم خبره بود و توانست جمهوری اسلامی را در ده سال بسیار سخت، رهبری کند و پس از آن هم تفکر رهبری و چگونگی اداره کشور را به نسل بعد منتقل کرد و آن‌ها توانستند انقلاب اسلامی را در طول این سی و چهار حفظ کنند.

در شهر نجف اشرف هم نشستی به مناسبت یاد بود امام خمینی با مشارکت مدیر حوزه‌های علمیه ایران و نمایندگان مراجع دینی برگزار شد.آن‌ها در این نشست بر لزوم هدایت به شیوه دینی و جهادی امام راحل همچنین نیاز امت اسلامی به فرهنگ مقابله با استکبار و برنامه‌های آن‌ها که برای فروپاشی گروه‌های اسلامی است، تاکید کردند.

آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه ایران نیز گفت حقیقتا امام خمینی الگوی والای امت اسلامی هستند. ایشان انقلاب را بر پا کرد و دولت ایجاد کرد و اسلام را بار دیگر احیا کرد.

امام خمینی (ره) با انقلاب مبارک اسلامی دروس متعددی ارائه داد و توانست همت ملت‌ها را برای رهایی از ضعف، بندگی و دیکتاتوری به کار بگیرد. ایشان احساسات همه مسلمانان جهان را تحریک کرد و در دل‌ها آن‌ها بذر انقلاب علیه طغیانگری کاشت.

پربیننده ترین خبرها