معارضان سوری: خواستار مذاکره مستقیم با دولت سوریه هستیم

معارضان سوری: خواستار مذاکره مستقیم با دولت سوریه هستیم
يکشنبه 14 خرداد 1402 - 14:42

به دنبال عادی‌ شدن روابط سوریه و چند کشور عربی، هیأت مذاکره‌کننده معارضان سوریه اعلام کرد که تحولات جهانی و سوریه کنونی شرایط را برای احیای مذاکرات مستقیم با دمشق فراهم کرده است.

العالم - سوریه

هیأت مذاکره‌کننده معارضان سوریه پس از برگزاری نشستی در ژنو، بعدازظهر امروز (یکشنبه)، خواستار مذاکره با دولت سوریه شد.

اعضای این هیأت بعد از سه سال عدم برگزاری هیچ گونه نشستی و به دنبال عادی‌ شدن روابط دمشق با تعدادی از کشورهای عربی، دیروز و امروز، در ژنو گرد هم آمدند.

شبکه «المیادین»، بعدازظهر امروز، خبر داد که اعضای این هیأت خواستار از سرگیری مذاکره با دولت سوریه شده‌اند. این شبکه نوشت: «معارضان سوریه بعد از برگزاری نشستشان در ژنو خواستار بازگشت به مذاکرات مستقیم با دولت سوریه شده‌اند.»

المیادین اضافه کرد: «تحولات بین‌المللی و منطقه‌ای و سوریه کنونی شرایط مناسبی برای ازسرگیری مذاکرات با دمشق فراهم می‌کند.»

این درخواست در حالی مطرح شده است که چند کشور عربی از جمله امارات عربی متحده، عربستان سعودی، بحرین و... بعد از سال‌ها قطع ارتباط، روابط خود را طی ماه‌های گذشته با دولت سوریه به حالت عادی بازگرداندند.

شورای اتحادیه عرب، ماه گذشته میلادی، جلسه‌ فوق‌العاده‌ای را در سطح وزرا به ریاست «سامح شکری» وزیر امور خارجه مصر برگزار و درباره تحولات سوریه و موضوع بازگشت این کشور به اتحادیه عرب گفت‌وگو کرد. ساعاتی بعد، «احمد الصحاف» سخنگوی وزارت امور خارجه عراق اعلام کرد که وزرای خارجه کشورهای عربی در نشست خود در قاهره، درباره بازگشت دمشق به جایگاهش در اتحادیه عرب به اجماع رسیدند.

فارس

پربیننده ترین خبرها