افزایش یک میلیارد دلاری حجم مبادلات تجاری ایران و عراق در پنج ماهه نخست ۱۴۰۲

افزایش یک میلیارد دلاری حجم مبادلات تجاری ایران و عراق در پنج ماهه نخست ۱۴۰۲
دوشنبه 27 شهريور 1402 - 20:42

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق گفت: حجم مبادلات تجاری و اقتصادی ایران و عراق در پنج ماهه نخست امسال بیش از یک میلیارد دلار نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

العالم - ایران ـ اقتصادی

«محمد کاظم آل صادق» روز دوشنبه افزود: صادرات ایران به عراق در پنج ماهه نخست امسال برابر با سه میلیارد و 500 میلیون دلار بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال 1401 بیش از یک میلیارد دلار افزایش نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه عراق همسایه مهم ایران است که روابط اقتصادی خوبی با این کشور داریم، اظهار داشت:حجم مبادلات تجاری و اقتصادی ایران با کشور عراق در سال به 12 میلیارد دلار رسیده است و هدف‌گذاری کرده‌ایم که این رقم به 20 میلیارد دلار افزایش یابد.

آل صادق با اشاره به برگزاری نمایشگاه سالانه تجهیزات پزشکی که هفته گذشته در کشور عراق برگزار شد، تصریح کرد: ۱۷ شرکت دانش بنیان و تولید کننده تجهیزات پزشکی از ایران در این نمایشگاه شرکت کرده بودند و فرصت مناسبی برای حضور سرمایه گذاران ایرانی در بازار کشور عراق به وجود آمد.

به گفته وی، حضور تولید کنندگان تجهیزات پزشکی ایرانی در این نمایشگاه می تواند علاوه بر نشان دادن توان تولید کنندگان ایرانی، در مراودات پزشکی و تورسیم درمانی تاثیر بسزایی داشته باشد.

پربیننده ترین خبرها