بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ - هانگژو

بلندقامتان ایران قهرمان آسیا شدند/ والیبال طلسم بی‌طلایی را شکست

بلندقامتان ایران قهرمان آسیا شدند/ والیبال طلسم بی‌طلایی را شکست
سه شنبه 4 مهر 1402 - 18:04

تیم ملی والیبال ایران در دیدار فینال بازیهای آسیایی به مصاف تیم ملی چین رفت و با پیروزی برابر میزبان این دوره به مدال طلای نوزدهمین دوره دست پیدا کرد و اولین رشته طلایی کاروان کشورمان شد.

العالم - ورزشی

دیدار فینال رقابتهای های والیبال نوزدهمین دوره بازیهای آسیایی از ساعت ۱۵ امروز سه شنبه بین تیم های ایران و چین آغاز شد که ملی پوشان کشورمان این دیدار را ۳ بر یک بردند.

بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال برای این دیدار محمدطاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد، سید محمد موسوی، محمد ولی‌زاده ،امیرحسین اسفندیار، شهروز همایونفرمنش، محمدرضا حضرت‌پور را به میدان فرستاد.

ملی پوشان والیبال ایران که به واسطه نتایج دور از انتظار در لیگ ملت ها و نایب قهرمانی در آسیا تحت فشار و انتقاد بودند، با نیت رسیدن به مدال طلا گام در این میدان گذاشتند اما در ست اول این دیدار، تیم والیبال چین توانست با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ پیروز میدان شود.

در ست دوم شاگردان عطایی شکست ست اول را جبران کردند و با اختلاف زیاد و نتیجه ۲۵ بر ۱۳ پیروز میدان شدند.

در ست سوم ملی‌پوشان والیبال همچون ست دوم، تیم برتر میدان بودند و با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ پیروز شدند و این ست را از آن خود کردند.

ست چهارم این دیدار پایاپی پیش رفت و هر دو تیم در تلاش بودند تا برنده این میدان باشند، با این حال اما شاگردان عطایی توانستند این بازی حساس و نفس‌گیر را با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ به سود خود به پایان برسانند و برنده این دیدار شوند.

تیم ملی والیبال ایران با کسب این پیروزی توانست اولین مدال طلای کاروان ایران را به نام خود ثبت کند.

پربیننده ترین خبرها