گزارشی از ناکامی اشغالگران در حمله زمینی به غزه و مناطق تمرکز آنان +فیلم

يکشنبه 14 آبان 1402 - 17:07

حملات وحشیانه ی رژیم اشغالگر به غزه و تداوم حملات زمینی به این منطقه، شمار کشتارهای وحشیانه را افزایش داده است.

العالمفلسطین

اشغالگران صهیونیست حمله همه جانبه به شهروندان فلسطینی در غزه و کشتارهای هولناک را تنها راه تضمین عبور خودروهای نظامی خود برای حمله زمینی به این منطقه می دانند. اما اشغالگران در چه مناطقی مستقر هستند و آیا واقعاً توانسته اند غزه را محاصره زمینی کنند؟ نیروهای مقاومت تا چه زمانی به مقابله با دشمن و تحمیل تلفات به نیروهای اشغالگر ادامه می دهند؟

حمله زمینی به غزه دراستان شمالی نوارغزه به ویژه از سمت شرق و شمال در بیت حانون و از شمال و شمال غرب در مناطق بیت لاهیا، الکرامه و التوام متمرکز بود.

حملات دیگر در نواحی مرکزی یعنی الزیتون و جحرالدیک در جریان بود که هدف از آن حرکت از سمت غرب به سوی دریا برای قطع شمال غزه از جنوب است.

کارشناسان نظامی بر این باورند که هدف اشغالگران ازهر دو حمله، چه در نواحی شمال و چه در مناطق مرکزی غزه، برای محاصره زمینی این منطقه است زیرا حمله زمینی به دلیل مقاومت دلیرانه و درگیری از فاصله صفر با دشمن در جبهه‌های مختلف، شکست خورده و ارتش رژیم اشغالگر را بر آن داشته به محاصره غزه با آتش پرحجم یعنی بمباران شدید و بی وقفه آن ادامه دهد.

برخی گزارش های اسرائیلی نشان می دهد که 10 هزار موشک و گلوله توسط ارتش اشغالگر در بیست روز جنگ به نوار غزه شلیک شده و با توجه به مساحت نوار غزه که کمتر از 360 کیلومتر مربع است، سهم هر کیلومتر بیش از 30 موشک بوده است و این بدان معناست که اشغالگران حداقل به هر 30 متر مربع نوار غزه یک موشک شلیک کرده اند. بنابر این شدت حملات وحشیانه باعث افزایش وحشتناک شمار شهدا، زخمی ها و تخریب منازل شده است.

به دلیل تلفات سنگین نیروهای اشغالگر در نفوذ به نوار غزه در نتیجه نبردهای قهرمانانه ی مقاومت، شدت آتش باران، بمباران و هدف قرار دادن غیرنظامیان غزه به طور قابل توجهی افزایش یافته و این روند ادامه دارد.

با بررسی جنایات رژیم صهیونیستی، ارتکاب جنایات جنگی وحشیانه رژیم اشغالگر از ابتدای حملات زمینی عملاً افزایش یافته و به هدف گیری آمبولانس ها و کشتن زخمی ها و آواره ها در درب جنوبی بیمارستان الشفاء رسید. همان بیمارستانی که اشغالگران همچنان به بمباران آن تهدید می کنند.

ادامه بمباران مناطق اطراف بیمارستان قدس غزه و کشتارهای وحشیانه و بمباران مدارس آنروا و تخریب آن بر سر آوارگان، همانطور که در شمال غزه اتفاق افتاد همگی جنایات وحشیانه و نقض آشکار قوانین بین المللی است، در حالی که جهان همچنان در برابر این جنایات سکوت کرده است.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها