شیخ نعیم قاسم: طوفان الاقصی ضعف بزرگ اشغالگران را نمایان کرد/ حزب‌الله بخش جدایی‌ناپذیر دفاع از فلسطین در مرحله دوم نبرد بود

شیخ نعیم قاسم: طوفان الاقصی ضعف بزرگ اشغالگران را نمایان کرد/ حزب‌الله بخش جدایی‌ناپذیر دفاع از فلسطین در مرحله دوم نبرد بود
جمعه 19 آبان 1402 - 10:19

معاون دبیرکل حزب الله لبنان گفت: حزب الله در نبرد طوفان الاقصی بخشی جدایی ناپذیر از روند مقاومت و دفاع در مرحله دوم آن بود، ما اکنون با مرحله دومی به نام دفع تجاوزگری اسرائیل علیه غیرنظامیان، ساختمان ها و بیمارستان ها مواجه هستیم که این مرحله نیازمند افزایش تلاش ها است تا جلوی این رژیم را بگیریم.

العالم ـ لبنان

شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان در گفت وگوی رسانه ای درباره عملیات طوفان الاقصی تصریح کرد: هنگامی که صبح روز 7 اکتبر (15 مهرماه) عملیات طوفان الاقصی را شنیدیم، از این اقدام بزرگ و عظیم که بیانگر مقاومت شرافتمندانه و مؤثر است، شگفت زده شدیم؛ به ویژه که برادران در حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی توانستند ده‌ها شهرک (صهیونیست نشین) را به کنترل درآورند؛ به گونه ای که انگار نه پادگانی (در آنجا) وجود دارد و نه نیرویی و نه نظامی اسرائیلی؛ این نشان‌دهنده شجاعت، جسارت و حق طلبی است؛ این امر همچنین خلاء عمیقی در درون اسرائیلی ها ایجاد کرد و آنها با چشمان خود دیدند که چگونه صاحبان مسئله فلسطین و صاحبان سرزمین فلسطین، در موقعیت شجاعانه و تأثیرگذار قرار دارند.

عملیات طوفان الاقصی آغاز زوال و سقوط اسرائیل را نمایان کرد

وی عملیات طوفان الاقصی را نقطه عطفی در مسئله فلسطین دانست و گفت: عملیات طوفان الاقصی یک عملیات استثنایی است که مانند آن از زمان (تاسیس) رژیم (نامشروع و جعلی) اسرائیل در فلسطین در سال 1948 تاکنون رخ نداده است. معتقدیم که این عملیات یک نقطه عطف برای آینده است؛ این عملیات شروع به بنیان نهادن گام اساسی برای زوال و سقوط اسرائیل کرد زیرا فاش کرد که امنیت اسرائیل بسیار ضعیف است و ارتش اسرائیل بسیار ضعیف است و سیاستمداران و آینده پژوهان چیزی نمی دانند. بنابراین، رژیمی جعلی روبروی ما است که در ظاهر اینگونه جلوه می کند که قدرت دارد اما در واقع در همه چیز ضعف دارد و این ضعف نه فقط در پروژه متجاوزانه اشغالگرانه بلکه همچنین در عملکردش در ارتش، امنیت و سیاستمدارانش است و این نکته مهمی برای آینده است.

شکست اسرائیل جزئی از اهداف ماست

شیخ نعیم قاسم، محرمانه بودن جزئیات عملیات پیش از وقوع آن را یکی از نقاط قوت آن دانست و تاکید کرد حزب الله لبنان در ادامه مسیر همچون گذشته با مقاومت فلسطین همکاری می کند و گفت: ما باید همکاری کنیم، زیرا اتفاقی که افتاد عظیم بود و شکست اسرائیل جزئی از اهداف ماست و اگر هر شاخه یا طرفی در این محور (مقاومت) پیروز شد، یعنی کل محور پیروز شده است، پس فردای آن روز چه خواهیم کرد؟ ما با هم شروع به گفتگو کرده ایم که فردای آن روز چه خواهیم کرد و این همکاری و مداخله حزب الله برای حمایت از الاقصی در راه فلسطین صورت گرفت و از این رو، شرکت حزب الله در این نبرد بخشی جدایی ناپذیر از روند مقاومت و دفاع در مرحله دوم آن بود زیرا مرحله اول با این دستاورد بزرگ به پایان رسید و ما اکنون با مرحله دومی به نام دفع تجاوزگری اسرائیل علیه غیرنظامیان، ساختمان ها و بیمارستان ها مواجه هستیم که این مرحله نیازمند افزایش تلاش ها است تا جلوی این رژیم را بگیریم.

رژیم صهیونیستی ضعیف‍‌تر از یک تار عنکبوت است

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان عمیات طوفان الاقصی را عامل برجسته شدن ضعف بزرگ رژیم دانست و تاکید کرد: این بدان معناست که نظریه ضعیف تر از تار عنکبوت نظریه درستی است و این بدان معناست که اگر تمام دنیا از آمریکا گرفته تا اروپا و برخی مستکبران نیایند تا در کنارش بایستد، ممکن نبود که (بتواند) ادامه (حیات) دهد و چه بسا ظرف چند روز یا چند ماه سقوط می کند، بنابراین این رژیم با حمایت خارجی زندگی می کند و یک بنیان ذاتیِ قادر به ادامه دادن ندارد.
وی افزود: این نکته خیلی مهمی است که برای اولین بار با صدا و تصویر فاش می شود و شواهد ملموسی وجود دارد که این رژیم در معرض زوال است. این رژیم نقاط ضعیف بسیاری دارد و این همان چیزی است که عملیات طوفان الاقصی آن را برملا کرد و باور دارم که انشاءالله ما در مسیر آزادسازی کامل (سرزمین های اشغالی) در آینده بیشتر خواهیم داشت.

تشکیل سپاه قدس ایران، نقطه عطفی در مسئله فلسطین بود

شیخ نعیم قاسم پیروزی انقلاب اسلامی در ایران را نقطه‌ای عطف در مسئله فلسطین دانست و اظهار داشت: زمانی که حضرت امام خمینی رحمة الله علیه از آن حمایت و اعلام کردند که سفارت اسرائیل به سفارت فلسطین تغییر یافت و نیروی قدس و ارتش بیست میلیونی را برای آزادسازی بیت المقدس ایجاد کردند و اقدامات عملی در داخل ایران برای حمایت از جنبش های آزادی بخش و حمایت از مقاومت در فلسطین و مقاومت صورت گرفت. این امور با موفقیت و پیروزی حضرت امام خمینی (رض) آغاز شد و حضرت امام خامنه ای دام ظله این مسیر و خط مشی را دنبال کردند و توانستند همچنین حمایت های بی پایانی داشته باشند.

شهید حاج قاسم سلیمانی آنچه را که محور مقاومت در سطح عملی و میدانی نامیده می شود، ایجاد کرد

وی افزود: ما با تجربه ای که با شهید حاج قاسم سلیمانی داشتیم می دانیم که از سال 1998 که نیروی قدس را به دست گرفت، چگونه بود و چگونه بدون حساب حمایت می کرد و آموزش ها در سطح بسیار وسیعی به نیروهای مقاومت لبنان و فلسطین داده می شد؛ چگونگی تجهیزات می آمد و همچنین تخصص و تجربیات عملی داده می شد. در واقع می توانیم بگوییم که شهید حاج قاسم سلیمانی آنچه را که محور مقاومت در سطح عملی و میدانی نامیده می شود، ایجاد کرد، زیرا وی از مقاومت در لبنان و فلسطین حمایت کرد و همچنین در عراق، یمن، سوریه و در هر جایی که می توانست چیزی ارائه دهد، از مقاومت حمایت کرد.

شیخ نعیم قاسم نقش شهید حاج قاسم سلیمانی در قدرت گرفتن مقاومت را برجسته توصیف کرد و گفت: مخصوصاً که کسی در دنیا نمانده بودند که از فلسطینی ها حمایت نظامی کند و تنها طرفی که از طریق شهید حاج قاسم سلیمانی حمایت نظامی تمام عیار می کرد، جمهوری اسلامی بود و همچنین به دلیل اهتمام حزب الله به روند حمایت از فلسطین و اعتقاد راسخ حزب الله - همانطور که جمهوری اسلامی نیز به ضرورت آزادسازی فلسطین از دریا تا رود اعتقاد راسخ دارد- شهید حاج عماد مغنیه رضوان الله تعالی علیه در هماهنگی که بین لبنان و فلسطین و همچنین در چارچوب این محور با شهید حاج قاسم سلیمانی بود، نقش محوری داشت.

وی خاطرنشان کرد: این امر باعث شد که قدرت و توان فلسطینیان به این سطح عالی برسد، چه با حمایت تسلیحاتی، یا تولید یا توانمندیهای مالی یا آموزش و یا تبادل تخصص اطلاعاتی. یعنی یک منظومه حمایتی یکپارچه از سوی ایران و حزب الله در رابطه با فلسطینی ها وجود دارد و شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید عماد مغنیه تأثیر بزرگی در این حمایت داشتند.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها