در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

آیت‌الله خاتمی : رژیم صهیونیستی دوام نمی‌ آورد

آیت‌الله خاتمی : رژیم صهیونیستی دوام نمی‌ آورد
جمعه 19 آبان 1402 - 19:20

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه آبروی صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها رفته و چیزی از آبرو برایشان نمانده است، گفت: وعده قرآن است که این رژیم سرانجام از بین خواهد رفت.

العالم - ایران

آیت الله خاتمی با اشاره به تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه که به شهادت و مجروح و مفقود شدن ده ها هزار فلسطینی منجر شده است ، گفت: بیش از یک ماه است از فاجعه غزه می‌گذرد. فاجعه بسیار غمبار که معادل چند بمب اتم بر سر مردم مظلوم غزه بمب ریخته‌اند و همه این‌ها در مقابل چشم جهانیان بوده است.

امام جمعه تهران تاکید کرد: خیلی از مردم جهان این صحنه‌ها را دیده و متأثر شدند و چه کسی می‌تواند این مظلومیت را ببیند و متأثر نشود. بیش از یک ماه است که جهان شاهد این حوادث خونین است.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به آماری از جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، بیان کرد: بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر شهید که از میان آن‌ها ۵ هزار و ۱۰۴ کودک، دو هزار و ۸۲۳ زن بوده است. در عین حال تخریب ۷۴ مدرسه، ۴۳ مسجد، ۳ کلیسا صورت گرفته که همه این‌ها به معنای وحشی‌گری محض رژیم صهیونیستی است.

وی ادامه داد: اگر در آینده هنرمندان خواستند وحشی‌گری را ترسیم کنند، این جنایات را ترسیم کنند.

صهیونیست‌ها ضربه‌های مهلک جبران ناپذیر خوردند

آیت الله احمد خاتمی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران، تاکید کرد: اگر فلسطینی‌ها در این جنگ آسیب دیدند، صهیونیست‌ها هم ضربه‌های مهلک جبران ناپذیر خوردند، به گونه‌ای که ۵۰۰ هزار صهیونیست شهرک‌های خود را ترک کردند و گفتند دیگر بازنمی‌گردیم چون این شهرک‌ها جایی برای زندگی نیست.

وی ادامه داد: آن‌ها در عرصه داخلی منطقه‌ای و جهانی منفور شدند. اگر تاکنون کسی سیمای وحشیانه صهیونیست‌ها را ندیده بود، سیمای آن‌ها آنقدر وحشیانه است که بیمارستان را مورد هدف قرار می‌دهند و پس از آن رئیس جمهور منفور آمریکا به سرزمین‌های اشغالی رفته و اعلام می‌کند که معلوم است کار شما نبوده است!

امام جمعه موقت تهران در ادامه سخنان خود، تصریح کرد: آبروی صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها رفته و چیزی از آبرو برایشان نمانده است. این وعده قرآن است که این رژیم سرانجام از بین خواهد رفت و این موضوع دیر یا زود دارد اما سوخت و سوز ندارد، زیرا قرار است این‌ها ذلیل و زمین‌گیر شوند و قطعاً خون‌هایی را که به زمین ریختند، زمین گیرشان خواهد کرد.

آینده از آن مردم فلسطین است

وی با بیان روایتی از مولا علی (ع)، اظهار داشت: هر کس ستم کند، ستمش او را نابود خواهد کرد. مقام معظم رهبری تحلیلی را مطرح فرمودند که سخنی خدایی است و آن اینکه ان‌شاالله پیروزی نه چندان دور برای فلسطین و مردم آن خواهد بود. این تحلیل قرآنی است لذا نباید خسته و محزون شد زیرا آینده از آن مردم فلسطین است.

آیت‌الله خاتمی گفت: در خط مقدم جنگ غزه رژیم سفاک و جلاد صهیونیستی است، اما گناه حامیان این رژیم نیز کمتر از خود آن نیست. دست آمریکا تا مفرغ به خون کودکان، زنان و بیماران مظلوم غزه آلوده است، خونی که گردن آن‌ها را خواهد گرفت.

وی ادامه داد: به تعبیر مقام معظم رهبری اگر کمک‌های حامیان رژیم صهیونیستی نبود، این رژیم دوام نمی‌آورد. هرچند در این جنگ ملت‌های دنیا امتحان خوبی دادند و شاهد بودیم که در آمریکا، انگلستان و آلمان تظاهرات علیه صهیونیست‌ها به راه افتاد، اما دولت‌های آن‌ها امتحان بدی دادند که بر خلاف خواست ملت‌هایشان به حمایت از رژیم صهیونیستی پرداختند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به دولت‌های عربی، تصریح کرد: از دولت‌های عربی انتظار قطع رابطه با رژیم صهیونیستی کمترین انتظاری است که داریم. آن‌ها زمانی برای رابطه با رژیم صهیونیستی مسابقه می‌گذاشتند و باید به آن‌ها گفت تا چه زمانی می‌خواهند این ارتباط منحوس را داشته باشند؟

وی خطاب به سران کشورهای عربی، اذعان داشت: اگر آن‌ها اسلام را مدنظر خود دارند، باید بدانند که مردم غزه مسلمان هستند. اگر عربیت برایشان مهم است، مردم غزه عرب هستند و اگر انسانیت را ملاک خود قرار می‌دهند، مردم غزه انسان هستند.

آیت الله خاتمی تاکید کرد: این در حالی است که زندگی در غزه توسط جنایتکاران رژیم صهیونیستی که در کشتن مسابقه گذاشته‌اند، شبیه زندگی نیست بلکه زندگی نما شده است. لذا از کشورهای عربی قطع رابطه سیاسی و اقتصادی و عدم فروش نفت به این رژیم و پیگیری ایجاد آتش بس انتظار می‌رود.

رژیم صهیونیستی در حال متلاشی شدن است

وی با اشاره به سفرهای مکرر مقامات کشورهای غربی به سرزمین‌های اشغالی، گفت: اینکه رئیس جمهور آمریکا و سایر مقامات کشورهای غربی مکرر و پی در پی به رژیم صهیونیستی سفر می‌کنند، به دلیل آن است که می‌بینند این رژیم در حال متلاشی شدن است اما به کشورهای شرور می‌گوئیم نابودی رژیم صهیونیستی وعده الهی است.

مهر

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها