در آخرین مصاحبه قبل از شهادت تشریح شد؛

جایگاه زنان در حماس از زبان یکی از فرماندهان زن این جنبش در گفت وگو با العالم

جمعه 13 بهمن 1402 - 13:05

عضو دفتر سیاسی و از فرماندهان زن جنبش حماس گفت: زنان فلسطینی در نوار غزه در کنار مردان در میدان حضور دارند و مردم فلسطین از پتانسیل بالای آنها در داشتن موقعیت های شایسته و دستیابی به دستاوردها، آگاه هستند.

العالم فلسطین

جمیله الشنطی، یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس در آخرین گفت وگو با شبکه خبری العالم قبل از شهادت اظهار داشت: ما در میدان، موسسات، مساجد، مشاغل و تشکل ها حضور داریم و در میان مردم هستیم، هویت ما معلوم و روابط ما با مردم خوب است.

جمیله الشنطی از اعضای دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس در جریان تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه به شهادت رسید.

وی افزود: حماس ، اسلام را سخت و پیچیده نمی کند ، ما در شادی ها و غم ها حضور داریم و زندگی ما شاد است و مردم این را احساس کرده اند و می دانند که حماس یک گروه اسلامی افراطی و حزبی نیست. بنابراین من خودم می‌دانم که این جنبش مورد تایید مردم فلسطین است و روابط ما به طور کلی با همه مردم خوب است.

الشنطی گفت: مهمترین مشکل زنان در کشور ما شمار زیادی از زنان فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار است و این بیکاری موضوعی است که باید برطرف شود و نمی تواند به این شکل ادامه یابد.

این عضو دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد: همانگونه که باید جایگاه زنان در پست های فرماندهی تقویت شود ما در این جنبش روی این موضوع کار کردیم و در برخی سمت ها سهم داشتیم و در دفتر سیاسی نیز برای تقویت این موضوع تلاش خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: زنان باید پست های مدیریتی را در اختیار بگیرند، یعنی وقتی سه مدیر کل در تشکیلات حماس منصوب می شود، حداقل یکی از آنها باید زن باشد و ترفیعات نیز به همین شکل و درصد متناسبی داشته باشد و خانم ها سهم داشته باشند و ما برای آن تلاش می کنیم.

جمیله الشنطی، عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس در پایان این مصاحبه گفته است که از آموزش زنان و طرح های ارتقای آنان حمایت می‌شود.

جمیله الشنطی اولین زن فلسطینی در دفتر سیاسی جنبش حماس است که در جریان تجاوزات اخیر به نوار غزه به شهادت رسید.

وی سال 1957 در اردوگاه جبالیا در خانواده‌ای از روستای الجیه متولد شد که رژیم اشغالگر سال 1948 آنجا را ویران کرد.

وی دوره متوسطه را در یکی از مدارس آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (آنروا)‌ گذراند، سپس لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی را از مصر و سال 1998 مدرک فوق لیسانس گرفت.

پربیننده ترین خبرها