کنعانی: همه ملت‌ها و دولت‌ها باید به کمک ملت فلسطین بشتابند

کنعانی: همه ملت‌ها و دولت‌ها باید به کمک ملت فلسطین بشتابند
يکشنبه 12 فروردين 1403 - 14:17

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان تاکید کرد که وظیفه همه ملت‌ها و دولت هاست که به یاری ملت مظلوم فلسطین بشتابند.

العالم - ایران

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه در آیین تکریم پرچم در روز جمهوری اسلامی ایران گفت: ملت بزرگ ایران پس از پیروزی انقلاب باشکوه اسلامی ایران با تمام وجود در میادین، خیابان‌ها و شهرها و روستاها با حرکت انقلابی خود نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تحت رهبری امام راحل و بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران در روز 12 فروردین 1358 به ثمر رساند.

وی افزود: دقیقا پس از حدود پنجاه روز از پیروزی انقلاب پرشکوه ایران با حضور در اولین رفراندوم و رای گیری، پای صندوق های رای با رای قاطبه خود به نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان نظام سیاسی رای دادند و پس از مشارکت خود در پیروزی انقلاب در روز 12 فروردین نیز با رای خود نظام ایران را به طور قانونی پایه گزاری و اقامه کردند و از آن روز تاکنون ملت سرفراز ایران با حضور متمادی پای صندوق های رای، نقش مستقیم خود در حفظ، استمرار و پیروزی های درخشان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را ایفا کردند.

کنعانی اظهار داشت: ما مفتخریم که در طول 45 ساله گذشته انقلاب اسلامی تاکنون صفحات درخشانی را ملت بزرگ ایران رقم زدند. دستاوردهای عظیم ایران در میادین مختلف برکسی پوشیده نیست و ملت بزرگ ایران عزم مشترک دارند که در تداوم اهتزاز و افتخارآفرینی پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران همچنان پابه پای هم ایفای نقش کنند و روز به روز بر صفحات درخشان کشور بیفزایند.

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه 45 سال پرشکوه را پشت سر گذاشتیم، گفت: سال 1402 هم سال پررونقی در مناسبات خارجی جمهوری اسلامی ایران بود. پیشرفت های بسیار خوبی را در توسعه روابط خارجی با کشورهای مختلف و همچنین حضور و مشارکت در مجامع بین المللی و سازوکارهای چندجانبه داشتیم.

وی تصریح کرد: ایران عزم آن دارد که در سال جدید هم با اراده جدی روابط خودش را با کشورهایی که مایل هستند در چارچوب منافع مشترک و احترام متقابل روابطشان با ایران را توسعه دهند، گسترش دهد.

کنعانی همچنین در خصوص اوضاع فلسطین اظهار داشت: ایام دردناکی در تاریخ فلسطین است و روزهای سختی را شاهدیم. این یک مسئولیت بین‌المللی برای همه ملت‌ها و دولت‌ها و مجامع بین المللی است که ماشین کشتار و جنایت رژیم غاصب صهیونیستی را به فوریت متوقف کنند و به یاری ملت مظلوم فلسطین بشتابند.

تسنیم

پربیننده ترین خبرها