۵۳ خبرنگار فلسطینی در بند صهیونیست‌ها؛ سرنوشت مبهم ۳ خبرنگار غزه‌ای

۵۳ خبرنگار فلسطینی در بند صهیونیست‌ها؛ سرنوشت مبهم ۳ خبرنگار غزه‌ای
جمعه 14 ارديبهشت 1403 - 20:59

نهادهای فلسطینی مرتبط با امور اسرا خبر دادند که مقامات صهیونیستی ۵۳ خبرنگار فلسطینی را زندانی کرده‌اند که ۴۳ مورد از این بازداشتی‌ها طی جنگ غزه یعنی از هفتم اکتبر گذشته صورت گرفته است.

العالم- فلسطین اشغالی

به گزارش شبکه العالم به نقل از سایت "عرب ۴۸"، کمیته امور اسرا و آزادگان، باشگاه زندانیان فلسطین و بنیاد "وجدان برای حمایت از اسیر و حقوق انسان"، امروز بیانیه مشترکی به مناسبت روز جهانی آزادی مطبوعات منتشر کردند.

در این بیانیه آمده است:‌ رژیم اشغالگر ۵۳ خبرنگار را در زندان‌ها و اردوگاه‌هایش حبس کرده است که ۴۳ نفر آنها بعد از تاریخ ۷ اکتبر بازداشت شده‌اند.

طبق این بیانیه، از زمان جنگ غزه، نیروهای اشغالگر در مجموع ۷۰ خبرنگار را بازداشت کرده‌اند که ۴۳ نفر آنها همچنان محبوس هستند. دلیل و مکان بازداشت این افراد تاکنون اعلام نشده است.

در این بیانیه همچنین آمده است: ۴ روزنامه‌نگار اهل غزه همچنان تحت بازداشت خودسرانه هستند و رژیم اشغالگر هیچ‌گونه توضیحی درباره سرنوشت آنها ارائه نمی‌دهد.

این بیانیه افزود: این بازداشت‌ها "سیاست‌های هدفمند رژیم اشغالگر را که طی دهه‌های طولانی علیه خبرنگاران فلسطینی اتخاذ می‌کند، برملا کرده است".

پربیننده ترین خبرها