گفتگو با بانوی مشهور خبرنگار فلسطینی العالم؛ از جراحی بدون بیهوشی مجروحان تا روایت دردناک خروج از غزه

شنبه 22 ارديبهشت 1403 - 14:05

خبرنگار العالم در غزه، علت اصلی خروج خود از باریکه غزه پس از نزدیک به 20 سال فعالیت خبرنگاری و هفت ماه گزارش بحران جنگ نسل کشی رژیم صهیونیستی را تشریح کرد.

العالم - فلسطین اشغالی

اسراء البحیصی، بانوی مشهور خبرنگار فلسطینی شبکه خبری العالم در غزه، پس از هفت ماه بحران جنگ نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه، برای اولین بار در استودیوی برنامه صباح جدید شبکه العالم در تهران حضور یافت و به تشریح علل خروج خود از غزه پرداخت.
وی به رغم حملات رژیم صهیونیستی به غزه و بمباران و تخریب دفتر کارش در این منطقه و سپس هدف قراردادن خانه اش در محله «الشجاعیه» در شرق غزه و مهاجرت به سمت دیر البلح و از آنجا به شهر رفح در جنوب باریکه غزه و از دست دادن بسیاری از اعضای خانواده اش در این جنگ، تا کنون از غزه خارج نشده بود.

خبرنگار العالم خاطرنشان کرد، 7 ماه از حمله رژیم اسرائیل به غزه می گذرد و من 3 هفته است که از غزه دورم و این سه هفته، مثل سه سال بر من گذشته است.

بانوی فلسطینی خبرنگار شبکه خبری العالم در غزه، با بیان این که آرزو دارد دوباره به غزه برگردد، خاطرنشان کرد، وقتی که در غزه بودم با توجه به این که شاهد کشتار هموطنانم بودم هر روز گریه می کردم اما دردی که امروز مزید بر علت شده است، درد دوری از وطنی است که هنوز درد می کشد.

وی درباره علت خروج خود از غزه به شبکه العالم گفت: به دو دلیل که به بچه هایم مربوط می شوند، از غزه خارج شده ام. دلیل اول پسرم است که از بیماری خاص رنج می برد و نیازمندی های خاص دارد. او به یک محیط اختصاصی در خانه نیاز دارد. با اینکه 15 ساله است اما ذهنش کودک است. پس از آنکه خانه مان در محله «الشجاعیه» در شرق غزه بمباران شد، مجبور شدیم به محل دیگری مهاجرت کنیم. ما به خانه ای رفتیم که خیلی از خانواده های دیگر دیر البلح را در خود جای داده بود. این خانه مناسب مراقبت از پسرم نبود لذا او از خانه بیرون می رفت و در شهر سرگردان می شد.
گفتنی است که محله الشجاعیه غزه به علت نبردهای سنگین نیروهای مقاومت در برابر حملات رژیم صهیونیستی و تحمیل تلفات فراوان به نیروهای این رژیم مورد بغض و کینه نظامیان صهیونیست بوده است به طوری که اواخر آذر ماه 1402 منابع رسانه‌ای تصاویر وحشتناکی از منفجر کردن 56 ساختمان مسکونی در این محله منتشر کردند که از درنده خویی و عقده‌گشایی آنها به علت دریافت ضربات دردناک از مقاومت حکایت داشت.
انفحاذر
این اقدام پس از آن صورت گرفت که ارتش رژیم صهیونیستی طی روزهای قبل وارد یک نبرد شدید با نیروهای مبارز فلسطینی در محله الشجاعیه شده بود و بر اثر آن درگیری، تلفات سنگینی را متحمل شده بود.

در ادامه این گفت وگو اسراء البحیصی خاطرنشان کرد که به دنبال خروج پسر بیمارش از محل سکونت جدید شان در دیرالبلح، 22 ساعت از وضعیت پسرش بی خبر بود و نمی دانست چه بر سرش آمده است؟ آیا براثر حملات رژیم صهیونیستی زخمی شده؟ دست و پایش قطع شده؟ کشته شده است؟

وی گفت که پدرش در میان ویرانه ها و اجساد فلسطینیانی که طعمه سگ ها شده بودند به دنبال جنازه اش می گشت. اسراء گفت: این 22 ساعت سخت یکی از علت هایی بود که او را ناچار به خروج از غزه کرد.

بانوی فلسطینی خبرنگار شبکه خبری العالم در غزه، تشریح کرد که مدتها در برابر این فکر مقاومت کرده است حتی وقتی که مردم از غزه خارج می شدند، حاضر نبود این شهر را ترک کند.

خبرنگار العالم خاطرنشان کرد که پس از نامه مشهورش برای رهبر انقلاب اسلامی ایران و پاسخ آیت الله سید علی خامنه ای به این نامه در پخش مستقیم یکی از سخنرانی هایشان، هدف حملات رژیم اسرائیل قرار گرفت.

اسراء البحیصی گفت که به رغم این حمله کوچک ترین اهمیتی به تهدیدهای رژیم صهیونیستی ندادم و همچنان بر ادامه انتقال حقیقت از طریق شبکه العالم ادامه دادم. اما وقتی که گزارشی از مجروحانی که بدون بیهوشی درمان می شوند تهیه کردم، پسر کوچکترم کریم به من گفت که اگر من زخمی شوم و بخواهید بدون بیهوشی پایم را قطع کنید، شما را نمی‌بخشم.

خبرنگار العالم خاطرنشان کرد که این حرف شوکی به من وارد مرا را مجبور کرد که به فکر خروج از غزه بیفتم. اما با مدیریت شبکه العالم تماس گرفتم و خواستار ادامه فعالیت رسانه ای ام در العالم شد تا حمایتم از غزه متوقف نشود.

إسراء البحيصي خبرنگار فلسطینی شبکه خبری العالم در غزه، از سال 2005 و به مدت بیش از 19 سال است که با تلویزیون العالم همکاری دارد و در طول فعالیت های خود همواره صدای مردم سرزمین فلسطین در بحبوحه جنایات متعدد رژیم صهیونیستی بوده است.

پربیننده ترین خبرها