معاون رئیس پارلمان بحرین:‌

تهران و منامه روابط خود را به زودی ازسر می گیرند

تهران و منامه روابط خود را به زودی ازسر می گیرند
شنبه 5 خرداد 1403 - 20:54

معاون رئیس پارلمان بحرین گفت: با حمایت روسیه، روابط میان منامه و تهران با احترام به حسن همجواری به‌زودی ازسرگفته خواهد شد.

العالم- ایران

"عبدالنبی سلمان" نایب رئیس پارلمان بحرین در گفت‌وگو با "ارم نیوز" خاطرنشان کرد: روند ازسرگیری روابط با ایران، با واکنش مثبت دولت و مردم بحرین مواجه شده، و پارلمان بحرین نیز با صدور بیانیه‌ای از این اقدام استقبال کرده است.

عبدالنبی سلمان خاطرنشان کرد: احیای روابط سیاسی و تجاری میان این دو کشور موضوع مهمی است؛ زیرا ایران کشور همسایه است و ما از پیوند و ثبات تمام کشورهای منطقه حمایت می‌کند.

او افزود: ما نسبت به دیگر کشورهای خلیج (فارس) نزدیک‌ترین کشور به ایران هستیم و شهروندان ایرانی در بحرین و بالعکس زندگی می‌کنند و مبادلات تجاری میان دو کشور سابقه‌ای چندین دهه‌ای دارد.

نایب رئیس پارلمان بحرین تأکید کرد: ازسرگیری روابط نیازمند حمایت مورد انتظار روسیه است تا نقش میانجی میان تهران و منامه را ایفا کند؛ زیرا روسیه منافع مستقیمی در ثبات منطقه دارد و از روابط قوی با کشورهای حوزه خلیخ‌فارس برخوردار است.

این اظهارات پس از آن مطرح می‌شود که در پی سفر وزیر خارجه بحرین به تهران برای شرکت در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله شهید "سید ابراهیم رئیسی" رئیس‌جمهور پیشین جمهوری اسلامی، پادشاه بحرین نیز که به مسکو سفر کرده بود، خواستار احیای روابط دیپلماتیک کشورش با ایران شد.

"حمد بن عیسی آل خلیفه" پادشاه بحرین، روز پنج‌شنبه گذشته در دیدار با "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهور روسیه گفت: دلیلی برای به تعویق انداختن احیای مناسبات دیپلماتیک میان تهران و منامه نیست. او در ادامه تصریح کرد بحرین به دنبال بهبود روابط با ایران است.

پربیننده ترین خبرها