رهبر انصارالله یمن: دشمنان دربرابر توانمندی های فناورانه ما غافلگیر شدند/ ترس سران عربی با ورود ناوهای هواپیمابر آمریکا به خلیج فارس

رهبر انصارالله یمن: دشمنان دربرابر توانمندی های فناورانه ما غافلگیر شدند/ ترس سران عربی با ورود ناوهای هواپیمابر آمریکا به خلیج فارس
يکشنبه 17 تير 1403 - 18:27

رهبر انصارالله یمن گفت: دشمنان در برابر عملیات های فناورانه ما و ناتوانی شان در زمینه متوقف کردن عملیات مقاومت یمن غافلگیر شده اند.

العالم ـ یمن
بنابر این گزارش، عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر انصارالله یمن روز یکشنبه طی سخنانی به مناسبت سالگرد هجرت پیامبر اکرم (ص) که مستقیم از شبکه خبری العالم پخش شد، گفت: عملیات های ما و فناوری به کار رفته در آن دشمنان را شگفت زده کرده است.
وی با بیان این که امکانات، فناوری و دانش دشمنان در زمینه متوقف کردن عملیات ما با شکست مواجه شده است، تصریح کرد: دشمنان به خاطر ناتوانی شان در زمینه متوقف کردن عملیات مقاومت یمن غافلگیر شده اند.

رهبر انصارالله یمن اظهار داشت: آمریکا همواره کوشیده است دیگران را با ناوهای هواپیمابر خود بترساند و کشورها را در جنگ روانی شکست دهد. وقتی ناوهای هواپیمابر آمریکا وارد خلیج فارس می شوند سران کشورهای عربی می ترسند و از هر آن چه آمریکا نمی خواهد، دوری می کنند.

الحوثی در ادامه با اشاره به رشادت های نیروهای یمنی در حمایت از فلسطینیان غزه گفت: در روند حمایت از غزه، وضعیت ناوهای آمریکایی تغییر کرد و آنها از یک نیروی بازدارنده به هدف تبدیل شدند و نیروهای ما آنها را تعقیب کرده و هدف قرار می دهند.

وی با اشاره به عملیات های نظامی فناورانه نیروهای مقاومت یمن گفت: ترس و وحشت در میان نیروی دریایی آمریکا رواج یافته است و ناتوانی ناو هواپیمابر آمریکا باعث ایجاد شک و تردید درباره اهمیت آن شده است.

الحوثی خاطرنشان کرد: آمریکا در زمینه تامین امنیت دریانوردی برای رژیم صهیونیستی با شکست مواجه شده است به گونه ای که تردد کشتیرانی رژیم اسرائیل تقریباً به نصف رسیده و مختل شده است.

رهبر انصارالله یمن با اشاره به استفاده از موشک‌های بالستیک از سوی نیروهای مسلح یمن علیه اهداف دریایی متحرک در بردهای طولانی، تاکید کرد: تردد کشتی‌های اسرائیلی در دریای سرخ تقریباً وجود ندارد و عملیات دریایی ما بر اقتصاد رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس اثر گذاشته است.

وی با بیان این که آمریکا می خواهد عربستان را در نبرد ما با رژیم صهیونیستی درگیر کند، گفت: رسانه های سعودی علنی به رژیم صهیونیستی خدمت می کنند.

الحوثی از همکاری برخی رژیم‌های عربی با رژیم صهیونیستی و ارتباط با مؤسسات وابسته به این رژیم و تلاش برای تغییر برنامه‌های درسی مدارس به نفع یهودیان و گسترش افکار آنها در بین دانش‌آموزان نیز خبر داد.

وی تاکید کرد که تغییر برنامه های درسی در عربستان سعودی، امارات، مصر و مراکش از طریق کمیته ها و نهادهای یهودی اسرائیلی انجام می شود.

رهبر انصارالله یمن خاطرنشان کرد: هجمه رسانه‌ای و جنگ نرم بی‌سابقه ای علیه مسلمانان شروع شده است تا با ضلالت فکری و مفاسد اخلاقی آنها را کنترل کنند.

الحوثی در ادامه افزود: دشمنان به دنبال ناکامی خود پس از جذب مزدوران برای مقابله با مردم یمن، به طرح های دیوانه وار و احمقانه دیگر روی آوردند.

رهبر انصارالله یمن گفت: در ابتدای سال جاری و در حیطه مسئولیتی که بر عهده داریم، برای تشکیل دولت و اصلاح قوه قضائیه تلاش کردیم اما به دنبال جنگ غزه پس از عملیات طوفان الاقصی، اولویت خود را به توجه به این نبرد و جهاد مقدس حمایت از ملت فلسطین و مقابله با جنایتگری رژیم صهیونیستی معطوف کردیم اما با وجود این، اصلاحات ارگان های دولتی، وزارتخانه‌ها و نهادها و تلاش برای رفع کاستی‌ها و تورم‌ در دستور کار قرار دارد.

الحوثی افزود: قبل از شروع عملیات ما در حمایت از غزه، آمریکایی‌ها فکر می‌کردند که می‌توانند ما را متوقف کنند، اما با وجود امکانات گسترده و پیشرفته خود نتوانستند عملیات ما را متوقف کنند و توانایی‌ها و کارخانه‌های ما را هدف قرار دهند.

وی گفت: تاکتیک‌های دریایی مجاهدان ما بر تکنیک‌ها و تاکتیک‌های پیشرفته‌ی دشمنان غلبه کرد، بنابراین واقعیت آن‌ها شکست بود.

الحوثی خاطرنشان کرد: در این راه چالش ها برای مجاهدان ما به فرصت تبدیل شد و شکست دشمنان و حمایت ها و امدادهای الهی ظاهر شد و یاری و پشتیبانی الهی در نبرد با دشمنان محقق شد.

وی افزود: ماموریت ناوهای هواپیمابر آمریکایی در دریا به جای حمله به ماموریت فرار تبدیل شده و هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی از جمله پهپاد "MQ9" را در منطقه بارها هدف قرار دادیم و دائما در حال سقوط بودند.

رهبر انصارالله یمن گفت: آمریکا و انگلیس با دخالت در منطقه و حمایت از رژیم صهیونیستی در مشکلات ایجاد شده از سوی این رژیم سهیم شدند و به رغم فشارهای وارده به کشورهای دیگر، نتوانستند آنها را با خود علیه نیروهای یمنی همراه کنند.

وی در خصوص اعلام ممنوعیت تردد کشتی های رژیم صهیونیستی و یا کشتی های عازم سرزمین های اشغالی تا زمان توقف نسل کشی در غزه و آتش بس گفت: اکثر کشورهای دنیا در این زمینه مستقیماً با ما هماهنگی کردند، بنابراین حرکت ناوبری آنها امن است و به سلامت می گذرند.

الحوثی خاطرنشان کرد: یکی از بزرگ‌ترین ناکامی‌های آمریکایی‌ها این بود که کشورهای مشرف به دریای سرخ را در حمایت از دشمن اسرائیلی قرار دهند و همچنین نتوانستند کشورهای عربی و همسایه را در زمینه استفاده از خاک آنان برای بمباران یمن وادار به همکاری کنند این که عربستان را بعد از شکست نظامی در یمن بار دیگر درگیر کنند.

رهبر انصارالله یمن در ادامه گفت: آمریکایی ها به ما پیام دادند که عربستان سعودی را به سمت اقدامات تهاجمی سوق خواهند داد و در همین زمینه مقامات آمریکایی سفرهایی به عربستان انجام دادند. مهم ترین چیزی که آمریکایی ها روی آن تمرکز می کنند، حوزه اقتصادی است زیرا آسیب آن گریبانگیر همه مردم می شود.

وی افزود: فشار برای انتقال بانک‌های خارجی از صنعا اقدامی احمقانه است و آمریکایی‌ها می‌دانند که انتقال بانک‌ها چه تاثیر بدی بر وضعیت معیشتی مردم یمن، پول و ارز آنها دارد. ولی عربستان سعودی در راستای خدمت به رژیم «اسرائیل» و اطاعت از آمریکا این اقدام را انجام داد و ما از طریق همه واسطه‌ها، سعی در عقب‌نشینی عربستان از این اقدام احمقانه داشتیم.

رهبر انصارالله یمن خاطرنشان کرد، پس از مرحله انتقال بانک ها، سعودی ها با وجود همکاری های صورت گرفته با آنان، به ایجاد اختلال در فرودگاه صنعا و توقف پروازها روی آوردند و اظهارات تحریک آمیز اسرائیلی ها، آمریکایی ها و انگلیسی ها به سعودی ها برای بستن بنادر ادامه یافت. وی ادامه داد: آمریکایی‌ها می‌خواهند سعودی‌ها را وارد یک جنگ همه‌جانبه با مردم یمن کنند.

پربیننده ترین خبرها