سنتکام مدعی انهدام 4 پهپاد نیروهای یمنی شد

سنتکام مدعی انهدام 4 پهپاد نیروهای یمنی شد
دوشنبه 18 تير 1403 - 08:43

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) ادعا کرد که چهار پهپاد نیروهای یمنی را در خاک این کشور و بر فراز خلیج عدن منهدم کرده است.

العالم ـ آمریکا

بنابر این گزارش، سنتکام روز دوشنبه در شبکه اجتماعی ایکس خاطرنشان کرد: نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا در ۲۴ ساعت گذشته، ۲ پهپاد حوثی‌های یمن را در مناطق تحت کنترل آنها منهدم کردند.

سنتکام همچنین اعلام کرد: علاوه بر این، نیروهای ائتلاف ۲ پهپاد حوثی‌ها را بر فراز خلیج عدن با موفقیت منهدم کردند.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود را به باریکه غزه و کشتار مردم این منطقه متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

در همین حال، چهارشنبه گذشته گروه مقاومت اسلامی عراق اعلام کرد به همراه نیروهای مسلح یمن، عملیات مشترکی را علیه اهداف رژیم صهیونیستی انجام داده است.

این گروه در بیانیه ای خاطرنشان کرد: رزمندگان مقاومت عراق، یک هدف حیاتی صهیونیست‌ها را در بندر اشغالی «حیفا» با چند موشک هدف قرار دادند. این حمله در حمایت از مردم باریکه غزه در برابر نسل‌کشی آنها توسط صهیونیست‌ها انجام شده است.

پیش از ین نیز «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن از عملیات موشکی علیه هدف حیاتی رژیم صهیونیستی در بندر اشغالی حیفا خبر داده بود.

پربیننده ترین خبرها