شیخ قاسم: توقف یا ادامه درگیری در جبهه شمال، به جنگ غزه بستگی دارد

شیخ قاسم: توقف یا ادامه درگیری در جبهه شمال، به جنگ غزه بستگی دارد
چهارشنبه 20 تير 1403 - 15:37

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان بار دیگر تاکید کرد توقف یا عدم توقف درگیری میان مقاومت لبنان و رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی ارتباط مستقیمی با سرنوشت جنگ غزه دارد.

العالم - لبنان

"شیخ نعیم قاسم" معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: امروز بحران بزرگی بر اثر حمله رژیم صهیونیستی به غزه وجود دارد. اگر آمریکا حمایت همه‌جانبه اعم از نظامی، رسانه‌ای، سیاسی، اقتصادی و حتی در سطح جامعه جهانی از رژیم صهیونیستی نمی‌کرد، این جنگ ۹ ماه طول نمی‌کشید. آمریکا مسوول اول در حمایت از این میکروب سرطانی است. اگر این حمایت نبود، رژیم صهیونیستی نمی‌توانست ایستادگی کند.

وی در مراسم عاشورایی در مجتمع امام خمینی( ره) گفت این روزها صحبت از احتمال دستیابی به توافق آتش‌بس وجود دارد اما اگر آمریکا به همین روال ادامه دهد "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی هرگز با آتش‌بس موافقت نخواهد کرد زیرا آمریکایی‌ها او را تحت فشار قرار نمی‌دهند که اگر فشار می‌آوردند نتانیاهو مجبور به پذیرش توافق می‌شد اما اکنون آمریکایی‌ها تنها مسیر را برای نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در باریکه غزه تسهیل می‌کنند.

نعیم قاسم گفت برنامه رژیم صهیونیستی این بود که ظرف ۳ ماه این جنگ را تمام کند اما جنگ ۹ ماه طول کشیده و به هیچ هدفی هم نرسیده است و اگر بخواهد بیشتر از این در غزه بماند هم نمی‌تواند زیرا ملت فلسطین عزم خود را برای حضور در میدان نبرد تا زمان پیروزی یا شهادت جزم کرده‌اند. در نقطه مقابل، رژیم صهیونیستی روز به روز مایوس‌تر می‌شود. این رژیم اگر روی خستگی فلسطینی‌ها حساب کرده، به آن نمی‌رسد و بلکه صهیونیست‌ها خسته خواهند شد.

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد برخی از کشورهای بزرگ دنبال راه‌حلی برای جنگ غزه هستند، در حالی که مقدمه راه‌حل آتش‌بس است. در حال حاضر فقط ۲ گزینه وجود دارد یا ادامه جنگ یا آتش‌بس زیرا مقاومت تسلیم نخواهد شد. بنابراین دنیا باید یک گزینه را انتخاب کند. اگر جنگ غزه متوقف شود، مقاومت لبنان هم حملاتش را متوقف می‌کند اما اگر این جنگ را دنبال کنند، مقاومت هم حملاتش را توسعه می‌دهد.

ایسنا

پربیننده ترین خبرها