بیشتر راه‌های کشور لغزنده است

بیشتر راه‌های کشور لغزنده است
شنبه 5 فروردين 1396 - 10:15

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجابا گفت: در حال حاضر کاهش دید راننده و مه‌گرفتگی را برای محورهای سواد کوه، محدوده گدوک، کندوان محدوده هزار چم و محور هراز محدوده امامزاده هاشم شاهد هستیم.

العالم ـ ایران

سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا درخصوص «آخرین وضعیت راه‌های کشور»، اظهار داشت: در حال حاضر کاهش دید راننده و مه‌گرفتگی را برای محورهای سواد کوه، محدوده گدوک، کندوان محدوده هزار چم و محور هراز محدوده امامزاده هاشم شاهد هستیم.

وی ادامه داد: در محور قوچان - درگز، مه‌گرفتگی را شاهد هستیم؛ ضمن اینکه رانندگان باید در مه گرفتگی سرعت خود را 10 تا 15 کیلومتر محدود کنند چرا که توانایی کنترل در مسیر سخت است و باید از چراغ‌های مه‌شکن استفاده شودد.

سرهنگ رحمانی افزود: محورهای دارای بارش باران شامل «استان‌های اصفهان»،‌ «هرمزگان» و «قم» هستند که در اکثر محورهای آن همراه با بارش باران است.

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا تصریح کرد: محور گرمسار- سمنان، انار- یزد، بافت- کرمان، در استان کرمان، یزد- نائین در استان یزد و محور باغچه - تربت حیدریه در خراسان رضوی دارای سطوح لغزنده هستند.

به گزارش فارس، وی با تاکید بر دقت بیشتر رانندگان در رانندگی در این مسیرها متذکر شد: در سطوح لغزنده مسافت ترمزگیری افزایش پیدا می‌کند و باید فاصله طولی با خودروهای جلو را بیشتر کرد؛ چرا که راننده برای ایستادن به فضا و مساحت کافی احتیاج دارد.

سرهنگ رحمانی خاطرنشان کرد: مسیر یکطرفه‌ای در حال حاضر در کشور نداریم.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها