حوزه علمیه:

آل سعود قدرتمندتر از آل فرعون نیست

حوزه علمیه قم در بیانیه ای با اظهار تأسف از شهادت شماری از اهالی شهر العوامیه عربستان به دست نیروهای ال سعود، تأکید کرد خاندان آل سعود قدرتمندتر، ثروتمندتر و گسترده تر از آل فرعون نیست که به عذاب الهی گرفتار شدند.

العالم - عربستان

در بیانیه حوزه علمیه قم، تأکید شده است: به هیچ وجه نمی توان این حمله را توجیه کرد، و این اقدامات مجرمانه بیانگر تمامیت خواهی و سلطه جویی آل سعود با حمایت آمریکا، در اداره سرزمین حرمین شریفین است.
در بیانیه حوزه علمیه آمده است:  بدون شک ویران کردن مساجد و خانه ها و فراری دادن اهالی، از جرم هایی است که خداوند به عاملان آن عذاب شدید وعده داده است.
حوزه علمیه خاطرنشان کرد: خاندان آل سعود قدرتمندتر، ثروتمندتر و گسترده تر از آل فرعون نیستند، که به عذاب الهی گرفتار شدند.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: همانطور که خداوند مستضعفان را از سرکشی فرعون نجات داد، و او را به هلاکت رساند، مستضعفین سرزمین حرمین را نیز نجات خواهد داد، و گردنکشان را نابود خواهد کرد.
حوزه علمیه قم در پایان، جرایم آل سعود در تخریب مساجد و خانه های شهروندان و بیرون راندن مردم از محل سکونتشان را محکوم کرد، و از علمای امت اسلامی، مؤسسه های دینی، جامعه جهانی و به ویژه همه سازمان های مدافع حقوق بشر خواست مواضعی قاطع برای محکوم کردن این جنایتها بگیرند؛ حوزه علمیه همچنین اهالی العوامیه را به صبر و پایداری فراخواند.

نظرات

ارسال نظر