طرح مدیریت بحران در حج امسال اجرا می شود

طرح مدیریت بحران در حج امسال اجرا می شود
چهارشنبه 28 تير 1396 - 15:58

معاون تخصصی مدیریت خطر و حوادث و بلایای سازمان اورژانس کشور گفت، طرح مدیریت بحران که برای اولین بارتدوین شده است در سفر حج امسال به اجرا درمی آید.

العالم - ایران

حمیدرضا خانکه با اشاره به دستور رئیس سازمان اورژانس کشور در اسفند 95 با موضوع تدوین برنامه مدیریت حج افزود: تعدادی از متخصصان حوزه سلامت در حوادث و بلایا در کمیته ای در مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برای تدوین برنامه کار خود را آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، وی با بیان اینکه این برنامه برای اولین بار در ایران اجرا میشود گفت: کمیته ای تشکیل شد که نقش کمیته مشورتی معاونت تخصصی بحران و پدافند غیرعامل سازمان اورژانس کشور را به عهده داشت، این کمیته با کار مستمر و با استفاده از تجارب بین المللی و ملی موفق شد ساختار جامع مدیریت بحران صحیح را طراحی و برنامه های آموزشی مرتبط را تدوین کند.

خانکه با بیان اینکه این ساختار زنجیره فرماندهی و هماهنگی از سطح کاروان مجموعه منطقه شهری و ستاد کل تدوین شده است افزود: براساس این برنامه سامانه فرماندهی حادثه برای هر مجموعه طراحی و شرح وظیفه کلیه عوامل درگیر تعریف شده است.

معاون تخصصی مدیریت خطر و حوادث و بلایا سازمان اورژانس کشور گفت: همچنین تیمهای امدادی در سطح کاروان مشخص و برنامه های آموزشی متناسب تدوین و به کلیه عوامل درگیر در سازمان حج و زیارت آموزش های لازم داده شده است.

وی افزود: طراحی این برنامه به گونهای است که پاسخ به تمام مخاطرات در آن تدوین شده است و آمادگی لازم را برای عوامل اجرایی و مدیریتی حج و زیارت فراهم می کند تا در صورت وقوع هر حادثه ای با رعایت کلیه محدودیت ها، بهترین پاسخ در کوتاهترین زمان ارائه شود.

خانکه با اشاره به نظارت مسئولان بعثه رهبری و هیئت پزشکی سازمان حج و زیارت بر طراحی و اجرای این طرح گفت: این برنامه به صورت آزمایشی در سفر حج امسال اجرا و براساس نتایج آن اصلاحات لازم توسط تیم تدوین کننده انجام میشود.

معاون تخصصی مدیریت خطر و حوادث و بلایا سازمان اورژانس کشور تاکید کرد: این برنامه کاملا عمومی است و مشابه خارجی ندارد و امکان ترجمه و پیشنهاد آن به کلیه کشورهای شرکت کننده در حج را داراست.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها