موگرینی: تصمیمی برای اعمال تحریم علیه ایران نداریم/ ایران کاملا به تعهداتش در برجام پایبند بوده است

موگرینی: تصمیمی برای اعمال تحریم علیه ایران نداریم/ ایران کاملا به تعهداتش در برجام پایبند بوده است
دوشنبه 27 فروردين 1397 - 11:58

مسئول سیاست خارجی اروپا گفت که ایران به تعهداتش در برجام پایبند بوده و اروپا به دنبال اطمینان از ادامه اجرای برجام است.

العالم _ اروپا

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از نشست روز دوشنبه (امروز) در بروکسل گفت که انتظار حمایت کامل از توافق با ایران را دارد و همچنین اتحادیه اروپا سعی می‌کند تا از ادامه اجرای برجام اطمینان حاصل کند. 

مسئولیت سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: پیش از ضرب الاجل 12 می برای تصمیم‌گیری دولت آمریکا درباره سرنوشت توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵، با آمریکایی‌ها گفت‌وگوهایی خواهند داشت و سعی می‌کنند هرآنچه می‌توانند برای اجرای کامل برجام انجام دهند.

وی افزود که ایران کاملا به تعهداتش در برجام پایبند بوده و اروپا باور دارد که باید برجام باقی بماند و اروپا بدان پایبند است.

فدریکا موگرینی همچنین گفت انتظار ندارد در جلسه امروز تصمیمی درباره تحریم علیه ایران اتخاذ شود.

وی همچنین ضمن اشاره به مسئله سوریه گفت که روز گذشته با استفان دی میستورا فرستادۀ ویژۀ سازمان ملل متحد به سوریه صحبت کرده است و افزود نیاز است فرآیند سیاسی سازمان ملل درباره سوریه اجرا شود.

موگرینی گفت: هفته آینده درباره مذاکرات سیاسی سوریه صحبت‌هایی خواهد داشت و باید شرایط برای گفت‌وگوهای معنادار و ورود دولت سوریه به این مذاکرات فراهم شود. 

موگرینی گفت «ما موضع خود را درباره سوریه و استفاده از تسلیحات شیمیایی دوباره تکرار می‌کنیم، لازم است فرآیند صلح سازمان ملل از سر گرفته شود».

 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها