ابهام در بازگشت سفیر مصر به تل آویو

ابهام در بازگشت سفیر مصر به تل آویو
دوشنبه 12 فروردين 1392 - 19:17

العالم - دولت مصر اعلام کرد که هنوز تصمیمی برای از سرگیری فعالیت " عاطف سالم " سفیر این کشور در اسرائیل و بازگشت وی به تل آویو اتخاذ نشده است.

محمد مرسی رئیس جمهوری مصر نوامبر 2012 درپی تجاوز اسرائیل به باریکه غزه عاطف سالم سفیر مصر درتل آویو را فراخواند.

" ایهاب فهمی " سخنگوی دفتر ریاست جمهوری مصر در مصاحبه با سایت خبری الیوم السابع اظهارکرد: تاکنون تصمیمی مبنی بر بازگردادن عاطف سالم به تل آویو گرفته نشده است.

فهمی درباره خبر مطبوعات اسرائیلی مبنی بر" افتتاح سفارتخانه ای جدید برای اسرائیل در قاهره " نیزگفت: مساله ساخت سفارتخانه ای جدید برای اسرائیل در قاهره از مدتی پیش رسانه ای شده؛ ولی دراین زمینه تاکنون فعالیتی انجام نشده است.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری مصر درهمین حال فاش کرد که برای یافتن محلی به منظورساخت سفارتخانه جدید اسرائیل در قاهره تلاش هایی در حال انجام است. 

محمد مرسی رئیس جمهوری مصر در آبان ماه سال 1391 در اعتراض به بمباران رژیم صهیونیستی علیه باریکه غزه و ترور احمد الجعبری فرمانده گردان های شهید عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی “حماس” سفیر مصر را از قاهره فرا خواند و خواستار توقف هر گونه خشونت علیه شهروندان فلسطینی ساکن غزه شد.

همچنین تظاهرکنندگان مصری در شهریور ماه سال 1390 با تجمع در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در شهر قاهره اقدام به سر دادن شعار برضد این رژیم و محکوم کردن ادامه روابط مصر با اسرائیل کردند و با تخریب بخشی از دیوار امنیتی اطراف این سفارتخانه آن را به تصرف خود در آوردند.

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها