پندهای شیخ قطری به سران عربستان

پندهای شیخ قطری به سران عربستان
چهارشنبه 14 فروردين 1392 - 22:55

شبکه تلویزیونی المنار فلسطین نوشت: شیخ حمد بن جاسم آل ثانی در جریان ملاقات با دیپلمات های اروپایی در دوحه به پرسش های آنها پاسخ داد و ضمن تشریح اوضاع کشورهای عرب حوزه خلیج فارس، پندهایی نیز به عربستان داد!!

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم وی که این روزها سرگرم به هم ریختن اوضاع خاورمیانه است از سران سعودی خواست شیوه حکومتداری را امروزی نموده و ساز و کار مناسبی به منظور تضمین رفاه شهروندان خشمگین سعودی و بقای نظام حاکم بر ریاض طراحی نمایند.   
حمد همچنین دوری از شیوه های امنیتی و نظامی در برخورد با شهروندان عربستان به عنوان به منظور تضمین ثبات کشور و سرکوب نکردن خواسته های ملت را خواستار شد و گفت: دیدگاه قطر نسبت به اوضاع عربستان شبیه به کشورهای دوست مانند آمریکاست.

این اظهارات در حالی صورت می گیرد که در قطر مردم این کشور به شدت سرکوب می شوند و ده ها هزار تن از ساکنان این کشور همچنان شناسنامه ندارند.
وی مداخله کشورش در امور داخلی امارات را تکذیب کرد و اتهامات وارده به قطر را به خاطر میزبانی دیدارها و تجمعات به منظور رواج دمکراسی و آزادی اندیشه در منطقه در دوحه دانست!!  
در برخی از این دیدارها، طرف های هوادار ایجاد تغییر در جامعه امارات شرکت داشتند که شماری از آنها به محض بازگشت به کشورشان دستگیر شدند.

گفتنی است که امارات متحده عربی از کشف و دستگیری گروه های مسلح نزدیک به قطر در خاک خود خبر داده و اسناد اعترافات این افراد را هم در اختیار دیگر سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس قرار داده است.
وزیر امورخارجه قطر که هنوز نتوانسته طرح نابودی سوریه و نظام حاکم بر این کشور را از بین ببرد در ادامه بر خلاف آنچه که در این کشور جریان دارد گفت: این بهترین راه مقابله با خواسته ها برای تغییر است، لذا در ملاقات با دیپلمات های اروپایی، طرف اماراتی را به درک اهمیت نیازهای  مرحله کنونی فراخواند.
 

کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها