آیا دوران زنان افراطی فرانسوی درسوریه فرا رسیده !؟

آیا دوران زنان افراطی فرانسوی درسوریه فرا رسیده !؟
يکشنبه 13 بهمن 1392 - 13:12

روزنامه الحیات چاپ لندن نوشت، یک دختر 15 ساله فرانسوی از 8 روز پیش خانه خود را برای رفتن به سوریه ترک کرده است.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، خبرها حاکی است که احتمالا این دختر فرانسوی برای جنگ به سوریه رفته است. این در حالی است که تنها چند روز پیش دو نوجوان فرانسوی از ترکیه به کشورشان بازگشتند. این دو نوجوان برای پیوستن به گروههای مسلح با هدف جنگیدن در سوریه به ترکیه رفته بودند.

این دختر فرانسوی مغربی تبار از 23 ژانویه به خانه بازنگشته است، و هیچ نامه یا نشانه ای از مقصد خود به جا نگذاشته و برادرش بلافاصله ناپدید شدن او را به پلیس شهر اوینیون اطلاع داده است.

براساس تحقیقات، این دختر با قطار به پاریس رفته و از آنجا با هواپیما راهی استانبول در ترکیه شده و با هواپیمای دیگری به مرزهای سوریه رفته است.

یک منبع نزدیک به تحقیقات گفت این دختر آشکارا مقاصد خود را به اطرافیانش بیان کرده و برادر وی از طریق دوستان او متوجه شده که خواهرش به سوریه رفته است.

وی افزود: معتقدیم که این دختر در مرزهای ترکیه است.

"برنار مارشال" دادستان کل شهر اوینیون گفت: برادر این دختر خاطرنشان کرده که از ماه سپتامبر خواهرش رفتار تندی داشت و به مدرسه نمی رفت، و از طریق اینترنت با افراد نزدیک به جنبش های افراطی از منطقه ای در پاریس ارتباط داشته است.  

این مساله از اوایل این هفته در اختیار پلیس مبارزه با تروریسم در پاریس قرار گرفته است.

همزمان با فاش شدن داستان این دانش آموز دختر، یک قاضی فرانسوی دو نوجوان 15 و 16 ساله را به «تشکیل گروهی مرتبط با طرح تروریستی» متهم کرده است. این دو نوجوان که از ترکیه بازگشته اند ششم ژانویه به این کشور سفر کرده بودند و تمایل داشتند برای جنگیدن در سوریه به گروههای افراطی ملحق شوند.

اقدام این دو نوجوان که ده روز پس از سفرشان فاش شد نگاهها را به پدیده افزایش شمار اروپایی های علاقمند به جنگ متمرکز کرد. اما نکته جالب توجه و شوک برانگیز سن این دو دانش آموز است.  

مقامات فرانسوی می گویند از آغاز بحران و جنگ در سوریه در سال 2011، صدها نفر از اتباع این کشور از جمله ده نفر از شهروندان کم سن و سال در کنار افراطی ها در جنگ سوریه شرکت کرده اند.

شمار فرانسوی ها یا خارجی های مقیم فرانسه که برای جنگیدن به سوریه می روند حدود 250 نفر برآورد می شود که حدود صد نفر از آن ها در حال رفتن به این کشور هستند و 150 نفر برای رفتن ابراز تمایل کرده اند و 76 نفر از آنجا بازگشته اند و 21 نفر از آن ها کشته شده اند.  

دولت فرانسه گفته است حدود 700 فرانسوی هم اکنون در صفوف افراطی ها در سوریه می جنگند.

در رابطه با این موضوع فرانسه تنها کشور نیست، بلکه این پدیده شامل همه کشورهای اروپایی و همچنین استرالیا، کانادا، آمریکا و کشورهای مغرب عربی می شود.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها