واقعیتی وحشتناک در کلیسای لهستانی + تصاویر

واقعیتی وحشتناک در کلیسای لهستانی + تصاویر
چهارشنبه 28 اسفند 1392 - 22:41

معبد جمجمه ها از مهمترین آثار باستانی لهستان است که گردشگران فکر می کنند کلیسایی سنتی متعلق به قرون گذشته است؛ اما واقعیت این است که در این کلیسا واقعیتی وحشتناک نهفته است که حتی تصور آن دشوار است.

به گزارش پایگاه خبری به نقل از دیلی میل، دیوار و سقف کلیسا از هزاران قطعه استخوان و جمجمه انسان که قربانیان جنگ و بیماری بودند، ساخته شده است.همچنین بقایای استخوان حدود 3 هزار نفر در محوطه کلیسا و قربانگاه نصب و 21 هزار بقایای انسان نیز در سرداب مخفی در زیرزمین کلیسا دفن شده است.  

ایده تاسیس این کلیسا که در شهر "زیرمنا" واقع است را یک کشیش مسیحی به نام "فاکلاو توماسک" ارائه کرد. وی هنگام بازدید از مزار قربانیان جنگ و بیماری هایی مانند طاعون و وبا به این نتیجه رسید که از این استخوان ها می توان برای یادآوری مرگ در کلیسا برای زائران استفاده کرد.  

لذا در سالهای 1776 تا 1804 میلادی، توماسک استخوان مردگان را جمع آوری و پس از نظافت آنها را در دیوار و سقف کلیسا نصب کرد.جمجمه و استخوان توماسک آخرین بقایای انسان بود که پس از درگذشت وی در سال 1804 میلادی وارد کلیسا شد و از آن پس دیگر استخوان و جمجمه ای وارد کلیسا نشد.

تصاویر بیشتر

واقعیتی وحشتناک در کلیسای لهستانی + تصاویرواقعیتی وحشتناک در کلیسای لهستانی + تصاویر
دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها