مرزبانان آزاد شده ایرانی به میهن بازگشتند

مرزبانان آزاد شده ایرانی به میهن بازگشتند
يکشنبه 17 فروردين 1393 - 10:22

مرزبانانی که توسط گروهک تروریستی موسوم به "جیش العدل" به گروگان گرفته شده بودند، وارد خاک ایران شدند.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور با انتشار اطلاعیه ای، آزادی مرزبانان ربوده شده توسط اشرار را تلاش هماهنگ مجموعه دستگاههای امنیتی، انتظامی، دیپلماتیک و به ویژه مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و استانداری سیستان و بلوچستان دانست.

گروهک تروریستی موسوم به "جیش العدل" 17 بهمن ماه 5 نفر از مرزبانان ایران را از مرز سراوان استان سیستان و بلوچستان ربود، و به خاک پاکستان منتقل کرد. این گروهک تروریستی شنبه 19 بهمن ماه با انتشار تصاویری، مسئولیت ربودن این پنج مرزبان ایرانی را بر عهده گرفت.

این گروهک تروریستی سوم فروردین ماه در بیانیه‌ای در وبلاگ خود اعلام کرد جمشید دانایی فر یکی از مرزبانان گروگان گرفته شده را به شهادت رسانده است. این مرزبان متولد 1366 در محمد آباد سیستان و بلوچستان است که پس از اخذ مدرک دیپلم از سه سال پیش در مرزبانی مشغول به خدمت بود.

"رامین حضرتی"، "سجاد زاهانی"، "جمشید دانایی فر"، "محمد نظامی" و "جمشید تیموری" اسامی این 5 مرزبان ایرانی است .

 

متن کامل اطلاعیه وزیر کشور:


بسم الله الرحمن الرحیم

با امید و استعانت از درگاه خداوند متعال و حضرت ولی عصر(عج) و حضرت فاطمه الزهرا(س) به استحضار ملت شهید پرور و غیور ایران اسلامی می رساند:
همانطوریکه در طی این مدت در جریان پیگیری اخبار و حوادث مربوط به گروگان گرفته شدن پنج تن از سربازان جان برکف و حافظ مرزهای کشور عزیزمان توسط عناصر شرور و تروریست در شرق کشور هستید ، متاسفانه برخی گروه ها و افراد فریب خورده که بازیچه دست سرویس های جاسوسی کشورهای خارجی نیز هستند ، با انجام اقدامات مزبوحانه در مرزهای کشور قصد القا و ایجاد ناامنی در این بخش ها را داشته که البته با اقتدار و هوشمندی نیروهای پرتوان ما راه به جایی نخواهند برد.
در مدتی که پنج تن از فرزندان مرزبانی جمهوری اسلامی ایران ربوده شدند ، شاهد اعلام همراهی و همدلی مردم ایران در جای جای کشور و جهان برای سلامتی و آزادی آنها بوده ایم و از طرف دیگر مجموعه دستگاه های امنیتی ، انتظامی ، دیپلماسی و به ویژه نیروهای از جان گذشته و ایثار گر مرزبانی جمهوری اسلامی و استانداری سیستان و بلوچستان با اقتدار هوشیارانه و درایت و احساس وظیفه کامل ، در تلاشی هماهنگ به دنبال آزادسازی سربازان ربوده شده بودند که در این میان تاکیدات ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جایگاهی ارزنده و راهگشا داشت.
هر چند جمهوری اسلامی ایران گزینه های زیادی برای آزادی مرزبانان ربوده شده و برخورد قاطع با اشرار داشت اما به لحاظ اعتقادات و باورهای دینی از روش های مرسوم در برخورد با اشرار استفاده نکرد و ضمن رعایت حسن همجواری و خویشتن داری در قبال کشور پاکستان که متاسفانه مامن این گروهک تروریستی بود در تماس مداوم و دیپلماتیک به صراحت انتظار و توقع ملت و دولت جمهوری اسلامی از دولت پاکستان در کنترل و تامین امنیت مرزهای مشترک خود با جمهوری اسلامی مطرح شد که امیدواریم دولت این کشور با مسئولیت پذیری بیشتری تلاش کند تا به واسطه اقدامات شرورانه گروهک های تروریستی خدشه ای به روابط دوستانه دو ملت وارد نشود.
ذکر این نکته را نیز ضروری می دانم که توسعه منطقه جنوب شرق کشور در گرو امنیت پایداری است که باید با مشارکت همه مردم و سرمایه گذاران تامین شود و رفتار شرورانه نه تنها مانع پیشرفت و توسعه منطقه ای خواهد بود بلکه سرمایه های موجود را تهدید می کند .
اما اینک در ایام سال نو با افتخاربه استحضار مردم عزیر می رسانم تلاش جامعه امنیتی و دستگاه دیپلماسی و معتمدین محلی با محوریت شورای امنیت کشور به نتیجه رسید و سربازان ربوده شده آزاد شدند و به آغوش خانواده و میهن عزیز بازگشتند.
اینجانب این موفقیت را عنایت ویژه و خاص مظلومه و فخر بشریت حضرت صدیقه طاهره(س) دانسته و بر خود فرض می دانم ضمن ارج نهادن به تلاش و رشادت تمامی نیروهای تاثیر گذار ، آزادی فرزندان این مرز و بوم را به حضرت ولی عصر(عج) و مقام معظم رهبری (مدظله) و ریاست محترم جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران تبریک عرض نمایم .

به امید سربلندی اسلام و ایران
عبدالرضا رحمانی فضلی
وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران

پربیننده ترین خبرها