طرح جدید امنیتی در جنوب عراق برای روز انتخابات

طرح جدید امنیتی در جنوب عراق برای روز انتخابات
چهارشنبه 27 فروردين 1393 - 09:57

فرماندهی پلیس استان بصره در جنوب عراق از تهیه طرح جامع امنیتی برای تامین امنیت مراکز و حوزه های رای گیری در روز برگزاری انتخابات پارلمانی (30 آوریل ) خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، "فيصل كاظم العبادی" فرمانده پلیس استان بصره گفت: نیروهای پلیس بصره طرح امنیتی جامعی را برای حمایت از رای دهندگان و حوزه های رای گیری در زمان برگزاری انتخابات پارلمانی آتی تهیه کرده اند.

سایت عراقی "السومریه نیوز" به نقل از این مسئول امنیتی عراقی نوشت: این طرح مبتنی بر تقسیم بصره به چند منطقه جغرافیایی است که یک افسر ارشد بر هر بخش از آن نظارت می کند.

العبادي تصریح کرد که نیروهای پلیس بصره دیروز طرح امنیتی را به شکل آزمایشی به اجرا گذاشتند.

وی افزود نیروهای پلیس بصره از چهار ماه پیش به تنهایی مسئولیت اوضاع امنیتی بصره را برعهده دارند، و در انتخابات نیز این طرح امنیتی را اجرا خواهند کرد؛ زیرا بخش عمده ای از نیروهای ارتش چند ماه پیش با هدف مبارزه با گروه های تروریستی ، بصره را به مقصد استان الانبار درغرب عراق ترک کردند.

در انتخابات پارلمانی آتی، 25 نفر از مجموع 792 نامزد انتخابات پارلمانی، از استان بصره به پارلمان راه می یابند. 221 نفر از نامزدها زن هستند.

تعداد رای دهندگان در استان بصره ، یک میلیون و 611 هزار رای دهنده اعلام شده است که بیش از 75 درصد ازآنان با مراجعه به مراکز انتخاباتی، کارت های هوشمند شرکت در انتخابات را دریافت کرده اند.

کمیساریای عالی انتخابات عراق 25 گروه سیاسی محلی را در شهر بصره تایید کرده است، که زنان این استان یکی از این گروه ها را تشکیل داده اند.

پربیننده ترین خبرها