ضرب الاجل رهبر جنبش انصارالله به دولت یمن

ضرب الاجل رهبر جنبش انصارالله به دولت یمن
دوشنبه 27 مرداد 1393 - 07:31

رهبر جنبش انصارالله به دولت يمن هشدار داد كه چنانچه به خواسته هاي مردمي تا روز جمعه پاسخ مثبت ندهد، با خيزش مخالفان به منظور سرنگوني دولت مواجه خواهد شد.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، عبدالملك الحوثي درباره تعرض به مردم يمن هشدار داد و گفت كه جنبش انصار الله درقبال اين اقدام دست روي دست نخواهد گذشت.

وي از يمني ها خواست تا در شهر صنعا و استانها به خيابانها بيايند، و از امروز به سمت شهر صنعا حركت كنند.

عبدالملك الحوثي تاكيد كرد: جنبش مردم مي تواند باعث ايجاد تغييرات در يمن شود.

رهبر جنبش انصار الله وضعيت كنوني يمن را در همه زمينه ها نابسامان توصيف و دولت را درخصوص وجود چنين وضعيتي مسؤول دانست.

الحوثی تأکید کرد: برنامه واقعی کسانی که دولت را در دست گرفته‌اند این است که نفوذ خود را گسترش دهند و بقیه مردم بهای آن را بپردازند.
وی از مردم خواست برای مقابله با ظلم و مشکلاتی که دارند حرکت کنند، و به مواضع خارجی تکیه نکنند چرا که گروه‌های سیاسی توجهی به مطالبات مردم یمن ندارند. 
عبدالملک الحوثی از مردم یمن خواست برای عملی شدن مطالبات مشروعشان در سرنگونی دولت و اجرای تصمیم‌های گفتگوی ملی، به صورت گسترده وارد صحنه شوند. 
الحوثی درباره جزئیات برنامه ای که از امروز (دوشنبه) آغاز می شود؛ تأکید کرد که سیل مردم به سوی پایتخت سرآزیر می شود و مردم با این کار در کنار برادران خود خواهند ایستاد و چادرهایی را برای تحصن برپا می کنند.
الحوثی تأکید کرد که صنعا تا جمعه آینده صحنه تظاهرات و راهپیمایی خواهد بود.
رهبر جنبش انصارالله اظهار داشت: در صورت بی توجهی دولت به مطالبات، برنامه‌هایی وجود دارد که از طریق کمیته های برگزاری تظاهرات به اطلاع مردم می‌رسد.
الحوثی با هشدار درباره هرگونه تعرض به تظاهرکنندگان، تأکید کرد که مردم دست بسته نخواهند ایستاد.
وی با بیان اینکه مردم به خاطر رنج و مشکلات خود قیام کرده‌اند، از نیروهای مسلح و امنیتی خواست که ابزاری در دست ظالمان نباشند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها