استاد زن عربستانی در زنجیره سرکردگان داعش

استاد زن عربستانی در زنجیره سرکردگان داعش
شنبه 24 آبان 1393 - 19:09

العالم - نام یک زن عربستانی بار دیگر در صدر فهرست اسامی شماری از سرکردگان گروهک تروریستی داعش قرار گرفته که یکی از بیانیه‌های مهم این گروهک را امضا کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، نام "ایمان البغا" استاد یکی از دانشگاه های عربستان، بار دیگر در صدر فهرست شماری از سرکردگان داعش مشاهده شده است که اقدام به امضای یکی از مهم ترین بیانیه های این گروهک تروریستی کرده اند. این بیانیه هفته پیش از سوی گروهک موسوم به "جبهه اسلامی" طرفدار داعش و با عنوان "نخبگان علمی حامی دولت خلافت" صادر گردیده است.

ناظران پیش بینی می کنند قرار گرفتن نام "البغا" در فهرست سرکردگان داعشی امضا کننده این بیانیه، مقدمه ای برای انتصاب وی در یکی از پست های مهم این تشکیلات تروریستی باشد تا بدین وسیله به اولین زنی تبدیل شود که در گروهک دارای افکار زن ستیزانه داعش، به منصب مهمی گماشته می شود.

روزنامه الحیات چاپ لندن در این باره می نویسد: ایمان البغا در این بیانیه اقدام به ذکر دلایل خود برای توجیه معرفی البغدادی به عنوان خلیفه و ترغیب دیگران به بیعت با وی و پیوستن به گروهک تحت سرکردگی وی کرده است و از جمله مهم ترین مطالب ذکر شده در این بیانیه، تشویق دیگران به پیوستن به گروهک تروریستی داعش است.

همچنین شماری از افرادی که از آنها به عنوان "عالم دین" یاد شده است، اقدام با امضای این بیانیه کرده اند که در صدر آنها نام ایمان البغا قرار دارد و از وی به عنوان "استاد دانشگاه، دکترای فقه و اصول" یاد شده است.

علاوه بر این، شماری دیگر از عربستانی های عضو داعش، از جمله سرکرده های "شرعی" آن، ابوبلال ناصر حربی، ابوالمنذر الحربی و همچنین مسئول رسانه ای آن، عناصر شاخه "خوراسان" این تشکیلات، مسئول نظامی داعش و قاضی منطقه وسط در تشکیلات القاعده در کشورهای مغرب عربی، اقدام به امضای این بیانیه نموده اند.

 اواخر ماه اکتبر گذشته، ایمان البغا، با کناره گیری از منصب خود به عنوان استاد دانشگاه الدمام در عربستان، به تشکیلات تروریستی داعش پیوست و این امر جنجال فراوانی پدید آورد.

پربیننده ترین خبرها