ادامه پیش‌روی ارتش سوریه در حومه دمشق

شنبه 22 آذر 1393 - 22:38

ارتش سوریه با ادامه پیشروی میدانی خود در حومه دمشق از چندین محور موفق شد تعدادی از ساختمان‌های منطقه جوبر را که تروریست‌ها در آن پناه گرفته بودند بازپس بگیرد و تعدادی از آنها را به هلاکت برساند.

خبرنگار العالم از دمشق خبر می دهد که درگیری های شدید میان ارتش سوریه و گروههای تروریستی در منطقه داریا در حومه دمشق برای دومین هفته متوالی ادامه دارد و ارتش سوریه ضمن پیشروی های قابل توجه در محور الجمعیات، دو ساختمان را که در اختیار تروریست ها بود بعد از درگیری های شدید بازپس گرفت.

خبرنگار العالم خاطرنشان کرد که ارتش سوریه مسؤول امنیتی حفر تونل ها در بخش شرقی داریا را که "فراس ابوقصی" نام داشت به هلاکت رساند.

توپخانه ارتش سوریه نیز مواضع تروریست ها را در تل فرزاد در اطراف شهرک النشابیه و مزارع الحجاریه در غوطه شرقی هدف قرار داد که در اثر آن تعدادی از تروریست ها به هلاکت رسیده و اسلحه و مهمات آنها منهدم شد.

از سوی دیگر منابع نظامی سوریه در گفت و گو با خبرنگار العالم تاکید کردند که واحدهای زمینی ارتش سوریه موفق شدند در چندین محور در جبهه جوبر در حومه دمشق پیشروی کنند و ساختمانهایی را در نزدیکی میدان المناشیر که تروریست ها در آن سنگر گرفته بودند، پس بگیرند و تعدادی از آنها را به هلاکت برسانند.

ترکی حسن کارشناس نظامی سوری در گفت و گو با شبکه خبری العالم گفت: ارتش حملات سنگین خود را به منطقه داریا از سر گرفته و و توانسته تعدادی از تونل ها را کشف کند. ضمن آن که یک گروه از تررویست ها را به هلاکت رسانده است.

وی افزود: ارتش توانسته چهارمین هنرستان فنی را از چنگ تروریست ها در آورد و عملیات نظامی را در غوطه شرقی ادامه دارد.

علاوه بر این ارتش سوریه از نفوذ تروریست ها از ریف قلمون که در موازات مرزهای لبنان واقع است به سمت شهرک های المشرقه، راس المعره و عسال الورد جلوگیری کردند و یک کامیون را به همراه تروریست های موجود  در آن در منطقه الخشع در شرق قلمون منهدم کردند. 

پربیننده ترین خبرها