تصویر متفاوت خلیفه داعش در زندان عراق + عکس

تصویر متفاوت خلیفه داعش در زندان عراق + عکس
چهارشنبه 29 بهمن 1393 - 13:57

یک شبکه آمریکایی تصویری متفاوت از ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده داعش منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این تصویر که در سال 2004 به ثبت رسیده، به دوره ای مربوط می شود که بغدادی در اردوگاه بوکای عراق زندانی بود.

در این تصویر بغدادی با عینک و یونی‌فرم زردرنگ زندانیان آن اردوگاه مشاهده می شود.

شبکه سی بی اس آمریکا با انتشار این تصویر چنین توضیح داد که بغدادی یکی از 12 سرکرده گروه های تندرو بود که پس از دستگیری به آن زندان منتقل شدند.

زندان بوکا در مقایسه با دیگر زندان های آمریکا در عراق، یکی از بدترین و دشوارترین آنها توصیف شده است.

بغدادی که در آن روزها و پیش از دستگیری، کارمند سادۀ یکی از دانشگاه های عراق بود، به همراه چند مظنون دیگر توسط آمریکایی ها بازداشت شد و به مدت ده ماه (از فوریه تا دسامبر 2004) در این زندان به سر برد.

 ابوبکر بغدادی که نام اصلی او بنا بر اعلام وزارت کشور عراق، "ابراهیم عواد ابراهیم السامرائی" است، نزدیک به سه سال در زندان های آمریکا در عراق محبوس بود و در 2006 آزاد شد.

به نظر می رسد سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی در همان دوره او را برای عهده‌دار شدن یکی از پیچیده‌ترین مأموریت‌های تاریخ معاصر، شناسایی و انتخاب کردند.

بنا بر اسناد منتشر شده از سوی ادوارد اسنودن، کارمند سابق سازمان جاسوسی آمریکا، بغدادی بخشی از دوره آموزش و توجیه خود را در "اسرائیل" گذرانده است.

بغدادی در 2010 فرماندهی "دولت اسلامی عراق" را که ادامه دهنده راه القاعده در عراق بود بر عهده گرفت و سرانجام در تابستان 2014 خود را "خلیفه مسلمانان در سراسر جهان" نامید و همگان را به بیعت با خود فرا خواند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها