مغز الکترونیک داعش در رقه از کار افتاد +عکس

مغز الکترونیک داعش در رقه از کار افتاد +عکس
پنج‌شنبه 5 شهريور 1394 - 17:33

یک منبع امریکایی از کشته شدن "جنید حسین" تروریست انگلیسی داعش و مغز متفکر الکترونیک این گروه تروریستی، در حمله یک هواپیمای بدون سرنشین در شهر رقه سوریه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این منبع امریکایی اعلام کرد: به احتمال زیاد "جنید حسین" مغز متفکر الکترونیک گروهک داعش که قبلا در شهر بیرمنگهام انگلیس زندگی می کرد روز سه شنبه سوم شهریور جاری بر اثر حمله هواپیمای بدون سرنشین امریکا در سوریه به هلاکت رسیده است.

پایگاه روسیا الیوم در این باره نوشت: کارشناسان امریکایی و اروپایی، جنید را بارزترین کارشناس الکترونیک گروهک داعش در سوریه دانسته اند.

این اولین باری است که در هفته جاری خبر کشته شدن یک عنصر مهم یا سرکرده گروهک تروریستی داعش اعلام می شود. امریکا روز 28 مرداد نیز از کشته شدن نفر دوم گروهک داعش در عراق خبر داده بود.

منابع امریکایی و اروپایی قبلا اعلام کرده بودند به نظر می رسد جنید حسین سرکرده مجموعه هکرهای موسوم به "خلافت الکترونیک" است که یکی از صفحات وزارت دفاع امریکا بر روی پایگاه اجتماعی تویتر را هک کرده بود.

کارشناسان امنیت الکترونیک بر این باورند جنید حسین و سایر عناصر نفوذی دیگری که به عنوان مزدور برای داعش فعالیت می کنند، فاقد مهارت و توانایی لازم برای اقدام به حملات خطرناکی هستند که منجر به بسته شدن شبکه های کامپیوتری یا آسیب رساندن به تأسیسات زیربنایی مهم گردد.

یادآور می شود این تروریست تبعه انگلیس طی دو سال گذشته به سوریه رفته است و به نوشته روزنامه بیرمنگهام میل، 21 سال سن دارد.

از سوی دیگر گروهک تروریستی داعش، دو ماه پس از بازداشت یک روزنامه نگار وابسته به خودش به اتهام همکاری با بیگانگان، وی را اعدام کرد.

فعالان همچنین اعلام کردند گروهک مذکور یک فرد را در شهر المیادین به اتهام جعل عنوان مأمور این گروهک دستگیر کرده و وی را در یک قفس آهنین در شهر گرداندند.

جنید حسین

 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها