«داعش گیت»؛ رسوایی جدید آمریکایی‌ها

«داعش گیت»؛ رسوایی جدید آمریکایی‌ها
يکشنبه 8 شهريور 1394 - 12:50

گزارش دروغین پیروزی‌های ائتلاف غربی علیه داعش که مسئولان اطلاعاتی به «باراک اوباما» داده‌اند، موجب شده تا کنگره هیأت تحقیق مستقلی را راهی خاورمیانه کند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از فارس ،  سه شنبه هفته گذشته روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی فاش کرد، مسئولان اطلاعاتی و امنیتی آمریکا گزارش‌های دروغین درباره داعش به «باراک اوباما» داده‌اند و در این گزارش‌های جعلی عنوان کرده‌اند که حملات هوایی علیه داعش موفق بوده و موجب عقب‌نشینی این گروه تروریستی شده است .

حال پس از گذشت شش روز از فاش شدن این موضوع، روزنامه العربی الجدید گزارش داده است که چندین محقق مستقل آمریکایی در آینده‌ای نزدیک به خاورمیانه سفر خواهند کرد تا مستقلا در مورد شرایط میدانی داعش و میزان تأثیر حملات هوایی آمریکا تحقیق کنند.

بنا به این گزارش، هیأت تحقیق، به کشورهای کویت، قطر، اردن، عراق و ترکیه سفر خواهند کرد و چه بسا از چندین کشور دیگر که در ائتلاف بین‌المللی حضور دارند نیز دیدار کنند.


العربی الجدید می‌نویسد: بنا به گفته منابع مطلع که خواستار عدم فاش شدن نامشان شده‌اند، دیدارهای هیأت تحقیق آمریکایی به دیدار با نظامیان آمریکایی حاضر در این کشورها محدود خواهد شد و دایره تحقیقات به خارج از نهادهای نظامی آمریکایی کشیده نخواهد شد.

 

نتایج این تحقیق و تفحص در ماه اکتبر آینده به کنگره آمریکا گزارش خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود این گزارش از تخلفات مالی و اداری پرده بردارد و ادله‌ای برای تحریف حقایق و نشر اکاذیب در مورد پیروزی‌های دروغین آمریکا در جنگ با داعش باشد و انگشت اتهام را بیش از پیش به سمت برخی مسئولان نظامی و اطلاعاتی نشانه رود؛ مسئولانی که شدیدا از افشای هویت آن‌ها خودداری می‌شود.

کنکره آمریکا هفته گذشته گزارشی در مورد عملیات‌های نظامی خارج از مرزهای آمریکا در سه ماهه دوم سال میلادی جاری دریافت کرد که اشاره‌های متعددی به نشر اکاذیب و تحریف واقعیت و فساد مالی و اداری داشت که میلیون‌ها دلار به خزانه آمریکا خسارت زده است.
 

پربیننده ترین خبرها