پاسخ روسیه به ادعاهای پنتاگون

پاسخ روسیه به ادعاهای پنتاگون
پنج‌شنبه 9 مهر 1394 - 16:21

وزير امور خارجه روسيه به ادعای پنتاگون درباره عملیات هوایی روسیه در سوریه پاسخ داد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "سرگئی لاوروف" روز پنجشنبه در پایان کنفرانس مطبوعاتی خود در نیویورک پس از مذاکرات با "جان کری" گفت: کانال های تماس بین نظامیان روس و آمریکایی‌ها در خصوص حملات هوایی در سوریه برقرار خواهد شد.
وی تاکید کرد: جنگنده‌های روسیه فقط مواضع گروه داعش و سایر گروههای تروریستی را در سوریه هدف قرار می‌دهند.
لاوروف درباره اظهارات وزارت دفاع آمریکا درخصوص عملیات نظامی روسیه در سوریه اظهار داشت: وزارت دفاع روسیه همه چیز را گفته است و خواهشمندم که به اظهارات وزارت دفاع آمریکا درباره حملات هوایی ما گوش ندهید.
وی افزود: شرکای آمریکایی ما نگران هستند که اهداف مورد حمله همان هدف هایی نباشد که باید مورد حمله قرار گیرد، و برخی می‌گویند که شواهدی در این زمینه دارند اما ما به طور کامل این مسئله را توضیح دادیم و آن را به وضوح تشریح کردیم.
لاوروف خاطرنشان کرد: وزیر امور خارجه آمریکا و سایر اعضای شورای امنیت از گام های روسیه استقبال می کنند و هیچ قصدی قبلی برای برخورد با جنگنده های ائتلاف بین المللی وجود ندارد.
وی تصریح کرد: تغییری در مواضع آمریکا درقبال مسئله رفتن بشار اسد رئیس جمهور سوریه وجود دارد.
لاوروف تاکید کرد که خروج بشار اسد از عرصه سیاسی در این شرایط امری غیرواقعی است.
وی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور روسیه از خطرات احتمالی پیش روی این کشور به طور واضح سخن گفت، و تصریح کرد که تهدید اساسی در این است که هزاران جنگجو از کشورهای شوروی سابق و روسیه ممکن است به کشورهای خود بازگردند، و این اقدامات را در خاک روسیه انجام دهند که خطری اصلی به شمار می رود و ما درباره آن هشدار می دهیم.

پربیننده ترین خبرها