مبارزه با تروریسم از نگاه مرجعیت دینی عراق

مبارزه با تروریسم از نگاه مرجعیت دینی عراق
جمعه 10 مهر 1394 - 17:23

مرجعیت دینی عراق بر ضرورت تلاش همگانی برای مبارزه با گروه تروریستی داعش و توسعۀ چارچوب همکاری برای مقابله با تروریسم تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، سید احمد صافی نماینده آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان در عراق در خطبه های نماز جمعه امروز در شهر کربلای معلی گفت: جنگ با تروریست ها برای همه عراقی ها سرنوشت ساز است و نقطه عطفی به شمار می رود اما این فقط جنگ عراق نیست بلکه جنگ همه جهانیان است، زیرا تروریسم همه انسانیت و تمدن را هدف قرار داده است.

وی تاکید کرد که برای مقابله با این مشکل، باید همۀ طرف ها همکاری کنند و چارچوب همکاری باید توسط همه طرف ها گسترش یابد و یکی شدن مواضع در مقابله با تروریسم - به دلیل تاثیری که در تقویت روحیه رزمندگان در جبهه ها دارد- بسیار مهم است.

به نوشته سایت السومریه نیوز، سید احمد صافی خاطرنشان کرد: اصلاحات واقعی از پیگرد مفسدان و ضایع کنندگان حق ملت شروع می شود و اگر قانون برای آنها اجرا نشود و به خاطر جرمشان مجازات نشوند؛ فساد ادامه خواهد داشت و فاسدان دست از اقدامات خود بر نخواهند داشت.

وی تاکید کرد: اصلاحات یک نیاز اساسی است که آیند کشور در گرو آن قرار دارد و باید بدون اهمال و کاستی برای تحقق اصلاحات واقعی تلاش کنیم. 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها