مرجع عراقی:انفجاربیروت تامین کننده منافع استکبار است

مرجع عراقی:انفجاربیروت تامین کننده منافع استکبار است
جمعه 22 آبان 1394 - 22:40

العالم - شیخ بشیر حسین النجفی، از مراجع نجف با صدور بیانیه ای، عملیات تروریستی در برج البراجنه بیروت را محکوم کرد و آن را تامین کننده منافع استکبار جهانی دانست.

به گزارش پایگاه خبری العالم دربیانیه ای که دفتر این مرجع روز جمعه آن را منتشر کرد، آمده است: جنایتی که در برج البراجنه بیروت رخ داد و چندین انسان بی گناه را به خاک و خون کشید، مثل جنایتی که امروز در شهرک صدرعزیز رخ داد، جنایت زشتی علیه بشریت است. ما وقوع این فاجعه را به محضر امام زمان أرواحنا لتراب مقدمه الفداء و خانواده شهدا تسلیت می گوییم و از خدا می خواهیم به مجروحان این حادثه شفای فوری عنایت فرموده و به آنها نعمت ایمان و خیر و برکت عنایت فرماید.

این بیانیه می افزاید: ما این جنایت هولناک و تمام جنایاتی را که یک عده حیوان وحشی که بویی از انسانیت نبرده اند مرتکب می شوند را محکوم می کنیم. این جنایت ها به اتفاق در جهت تأمین منافع استکبار جهانی است که پیوسته مسلمانان و به خصوص ملت لبنان و ملت عراق را مصیبت زده و بحران زده می خواهند.

دربیانیه این مرجع عراقی همچنین تاکید شده است: از تمام رهبران ملی و اسلامی در لبنان می خواهیم تمام تلاش خود را برای جلوگیری از وقوع هر گونه فاجعه مشابه دیگری به کار گیرند زیرا تروریسم، دوست و دشمن نمی شناسد. ما از مردم لبنان می خواهیم با در پیش گرفتن هدف و مسیر واحد و استفاده از مکانیسمهای واحد، کشور عزیز خود را از هر گونه جنایت و شرارت در امان نگه دارند نه اینکه با دستان خود خانه هایشان را خراب کنند.

روزگذشته دو انفجار به فاصله چند دقیقه و در100 متریِ هم دهها نفر را در منطقه برج البراجنه در جنوب بیروت به خاک و خون کشید.

شمارشهدای این انفجارها به 44 نفر رسید و حدود 240 نفر از جمله تعداد زیادی کودک و زن نیز درآن مجروح شدند.

ساعتی پس از وقوع انفجارهای تروریستی در جنوب بیروت، گروهک تروریستی داعش مسؤولیت آن را برعهده گرفت.

پربیننده ترین خبرها