تخریب و غارت موزه ملی تدمر سوریه +ویدیو

پنج‌شنبه 12 فروردين 1395 - 15:18

عوامل داعش موزه ملی شهر تدمر را غارت کرده اند و پیش از اینکه از این شهر فرار کنند، بخش زیادی از آثار باستانی موزه را تخریب کردند .

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، منابع خبری در سوریه روز پنجشنبه اعلام کردند ارتش سوریه مین هایی را که داعش در موزه ملی تدمر کارگذاشته بود ، خنثی کرده است. همچنین آثار باستانی مسروقه به این موزه بازگردانده شده است و آثاری که داعشی ها تخریب کرده بودند در حال ترمیم است.
ارتش سوریه به خبرنگاران اجازه داد که وارد موزه ملی تدمر شوند تا گزارشی درباره خسارتهایی که داعش به این موزه وارد کرده است ، تهیه کنند و گزارشی نیز به یونسکو درباره حجم خسارات وارده به موزه باستانی و تاریخی تدمر فرستاده شده است .
خبر دیگر اینکه ارتش سوریه با کمک متحدانش به عملیات نظامی خود در حومۀ شهر القریتین در حومه شرقی شهر حمص مرکز استان حمص ادامه می دهد و مناطق زیادی را از داعش بازپس گرفته است . 
ارتش سوریه و متحدانش همچنین یکی از تونل های داعش را در منطقه فرودگاه قدیم در جنوب شهر دیرالزور در شرق این کشور منهدم کردند. 
نیروی هوایی ارتش سوریه نیز اعلامیه هایی را در مناطق تحت تصرف داعش در شهر دیرالزور فروریخته است که در این اعلامیه ها از مردم می خواهد به صفوف ارتش برای مبارزه با داعشی ها بپیوندند.
ارتش سوریه در حومۀ شرقی شهر حماه نیز با کمک متتحدانش ارتفاعات تباره الدیبه را به کنترل خود درآورد و مواضع داعش را در منطقه بئر التنمیه در حومه شهر السویداء و مواضع جبهه النصره را در منطقه لتلول خلیف در حومه شهر درعا گلوله باران کرد. 

214-8

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها