جلاد انگلیسی داعش، رانندۀ روزنامه‌نگار آلمانی در رقه!

جلاد انگلیسی داعش، رانندۀ روزنامه‌نگار آلمانی در رقه!
شنبه 21 فروردين 1395 - 08:52

روزنامه انگلیسی "دیلی تلگراف" به ماجرای دعوت داعش از یک روزنامه نگار آلمانی برای سفر به مقر این گروه تروریستی در شهر رقه سوریه پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، دیلی تلگراف در نسخه روز شنبه خود نوشت: "یورگن تودن‌هوفر" روزنامه نگار آلمانی (75 ساله) تنها روزنامه نگاری است که از سوی داعش برای سفر به رقه دعوت شد. پسرش "فردریک" (32 ساله) او را در این سفر همراهی کرد.
این روزنامه انگلیسی خاطرنشان کرد، دعوت از این روزنامه نگار آلمانی درحالی صورت گرفت که داعش قبلا 6 گروگان خارجی از جمله "جیمز فولی" روزنامه‌نگار آمریکایی و 2 امدادگر انگلیسی به نامهای "آلن هنینگ" و دیوید هینز" را اعدام کرده است.
یورگن و پسرش 10 روز را در رقه سپری کردند و این روزنامه نگار آلمانی، تجربه سفر خود را در کتابی منتشر کرد. این کتاب حتی در بازار انگلیس نیز فروش بسیار بالایی داشته است.
یورگن به دیلی تلگراف گفت: راننده نقابداری که مأموریت داشت آنها را به مناطق مختلف رقه ببرد، همان "جان جهادی" بود (جلاد انگلیسی که گروگانهای خارجی داعش را اعدام کرد).
این روزنامه نگار آلمانی تأکید کرد که برگه‌ای با تأیید خلیفه داعش (ابوبکر بغدادی) برای تضمین سلامتی خود و فرزندش در رقه دریافت کرده بود.
یورگن با ادعای اینکه اوضاع خیابانهای رقه کاملا طبیعی بود و رستورانها و بازارها به صورت عادی فعالیت می کردند، اظهار داشت: مسیحیان رقه مجبورند 630 دلار به عنوان جزیه پرداخت کنند، و مسلمانان هم باید مالیات شرعی بپردازند. 
داعش ساخته و پرداخته سرویسهای اطلاعاتی و جاسوسی آمریکایی و اسرائیلی است و تفکرات آن برخاسته از وهابیت است؛ "ابوبکر بغدادی" سرکرده اصلی گروه تروریستی داعش در دوران حضور اشغالگران آمریکایی در عراق، در زندان بوکا در اختیار آمریکایی ها بود. با ایجاد این گروه شمار قابل توجهی از افراطی‌ها از کشورهای مختلف حتی آمریکا و کشورهای اروپایی، در سایه سکوت مقامات آن کشورها و با همکاری سرویسهای اطلاعاتی غربی و همپیمانان آنها در منطقه به راحتی توانستند به این گروه تروریستی ملحق شوند. اما اکنون بازگشت این تروریستها به یکی از بزرگترین مشکلات کشورهای غربی تبدیل شده است.

 

 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها