جرم عجیب دانشجوی عراقی درهواپیمای آمریکایی!

جرم عجیب دانشجوی عراقی درهواپیمای آمریکایی!
دوشنبه 30 فروردين 1395 - 14:21

خیرالدین المخزومی یکی از دانشجویان عراقی دانشگاه کالیفرنیا به علت صحبت کردن به زبان عربی،از ادامه سفر هوایی خود بازماند.

 

خیرالدین المخزومی

به گزارش شبکه خبری العالم به نقل از سومریه نیوز، یک دانشجوی عراقی دانشگاه کالیفرنیا که در هواپیما به زبان عربی سخن می گفت، ابتدای ماه جاری به علت شکایت یکی از مسافران در فرودگاه لس آنجلس مجبور شد از هواپیما پیاده شود.

این دانشجوی عراقی افزود: ابتدای ماه جاری به دنبال  شکایت یکی از مسافران هواپیما از مکالمه تلفنی من به زبان عربی درهواپیما، در فرودگاه بین المللی لس آنجلس مجبور به ترک هواپیما شدم.

شرکت هوایی ساوت وست خاطرنشان کرد، مسافر عراقی به نام خیرالدین المخزومی با پرواز از لس انجلس عازم اوکلند کالیفرنیا بود که از وی خواسته شد برای تحقیقات از هواپیما پیاده شود.

این شرکت تصریح کرد، هیچ شکایت رسمی از المخزومی دریافت نشده و چندین بار تلاش شده تا با وی تماس بگیرند اما موفق نشده اند.

المخزومی (26ساله ) که در دانشگاه برکلی کالیفرنیا درس می خواند گفت: در هواپیما با عمویم تماس گرفتم تا به وی بگویم در جلسه سخنرانی بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، حضور داشتم.

وی افزود: در پایان مکالمه تلفنی با عمویش از عبارت ان شاالله استفاده کرده که در پایان مکالمه با نگاههای تعجب آمیز یکی از خانم هایی که مقابلش نشسته بود، روبرو می شود.

این دانشجوی عراقی دانشگاه کالیفرنیا گفت: چیزی نگذشت کارمندی که به زبان عربی سخن می گفت نزد من آمد و خواست که هواپیما را ترک کنم و درباره دلیل مکالمه عربی از من سئوال کرد.

وی به کارمند هواپیما گفته است که شیوع اسلام هراسی در امریکا دلیل وقوع این اتفاق است.

دفتر فدرال نیز از بازجویی از وی خبر داد و افزود که هیچ دلیلی برای محکومیت وی وجود ندارد.

این شرکت هوایی با صدور بیانیه ای از این تجربه برای مسافر خود ابراز تاسف و تاکید کرد و گفت: هدف وی تضمین سلامتی مسافران و کارمندانش در هواپیما است.
المخزومی گفت: پس از بازجویی ، با هواپیمای دیگری و با 8 ساعت تاخیر به منزلش رسیده است.

این دانشجوی عراقی در گفت وگو با روزنامه تایمز خاطرنشان کرد، من و خانواده ام با مشکلات زیادی روبرو بوده ایم این نیز تجربه دیگری است که با آن روبرو شدیم.

وی افزود: کرامت انسان بالاترین چیز در دنیا است و با پول و ثروت قابل مقایسه نیست، پس اگر از من عذرخواهی کنند درسی برای احترام گذاشتن به دیگران خواهند آموخت.

گفتنی است المخزومی یکی از مهاجران عراقی است که پدر دیپلمات وی در عراق کشته شد ابتدا به اردن و از آنجا به آمریکا پناهنده شد و هم اکنون در دانشگاه کالیفرنیا درس
می خواند.

در یک حادثه مشابه نیز یک خانم با حجاب به دلیل درخواست برای تغییر صندلی اش در هواپیمای شرکت هوایی ساوت وست مجبور به ترک هواپیما شده است.

"حکمیه عبدول " مقیم مریلند گفت: از وی خواستند از هواپیمایی که از شیکاگو به سیاتل می رفت، پیاده شود.

این دومین برخورد با عربها و مسلمانان در هواپیماهای شرکت ساوت وست است.

217 ـ 211-8

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها