افشاگری قائم‌مقام نخست‌وزیر یمن دربارۀ دلالان جنگ

افشاگری قائم‌مقام نخست‌وزیر یمن دربارۀ دلالان جنگ
چهارشنبه 30 تير 1395 - 15:02

قائم مقام نخست وزیری یمن با تأکید بر وقت کشی گروه ریاض در مذاکرات کویت، فاش کرد که اعضای این گروه، به دلالان جنگ تبدیل شده اند.

"طلال عقلان" در گفت و گوی اختصاصی با شبکه خبری العالم که مشروح آن به زودی پخش خواهد شد، گفت: تا این لحظه، میان دو طرف رایزنی یمنی ها در کویت هیچ گونه همگرایی در دیدگاه ها شکل نگرفته است.

وی افزود: گروه ریاض، در دستیابی به راه حل سیاسی، به هیچ وجه جدی نیست.

عقلان تاکید کرد: عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن و معاونانش در تلاش برای وقت کشی هستند، زیرا آن ها از بحران، سود می برند و این اوضاع آن ها را به دلالان جنگ تبدیل کرده است.

قائم مقام نخست وزیری یمن، با بیان این که دولت یمن و نیروهای میهن پرست داخلی، کاملاً به راه حل صلح و حل بحران از راه های سیاسی پایبند است، خاطر نشان کرد: دولت یمن، تلاش های گسترده ای را در دستور کار قرار داده است تا بحران های مالی و اقتصادی یمن را حل کند و به دنبال آن است که با امکانات موجود و تحت شرایط جنگ و محاصره، امور مالی کشور را اداره کند.

طلال عقلان دربارۀ اوضاع میدانی در یمن نیز گفت: ارتش و کمیته های مردمی یمن، بخش اعظم اراضی کشور را تحت کنترل خود دارند و ابتکار عمل در دست آن هاست و با این که حملات متجاوزان، از یک سال و 4 ماه پیش، همچنان ادامه دارد، از توانمندی های ارتش و کمیته های مردمی کاسته نشده است.

205

پربیننده ترین خبرها