شیخ الازهر: جنگ سنی و شیعه را تحریم کنید

شیخ الازهر: جنگ سنی و شیعه را تحریم کنید
يکشنبه 3 مرداد 1395 - 21:25

"احمد الطیب" شیخ الازهر مصر، صدور فتاواهایی از سوی علمای اهل سنت و شیعیان برای توقف درگیری و خونریزی میان این دو مذهب را خواستار شد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، شیخ الازهر این مطلب را در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه اینترنتی "الانباء" کویت درباره ضرورت تقریب سنی و شیعه بیان کرد و افزود: فرقی میان سنی و شیعه نیست، همه اقرار به شهادتین دارند و شیوه الازهر، ترویج اعتدال فکری و عقیدتی است.   
وی ادامه داد: الازهر خواستار تقریب میان سنی و شیعه است. وقتی دار التقریب مذاهب اسلامی تاسیس شد، "محمود شلتوت" شیخ سابق الازهر و "تقی الدین قمی" مرجع شیعه پرچمدار آن بودند به همین دلیل در 14 قرن عمر اسلام، درگیری میان سنی و شیعه نبوده است.
الطیب با اشاره به اینکه نقریب مذاهب اسلامی از رویکردهای اصلی الازهر است، از علمای بزرگ سنی و شیعه، نشست در الازهر برای صدور فتوای حرام بودن قتل سنی توسط شیعه و قتل شیعه توسط سنی را خواستار شد.      
وی هدف از این اقدام را متوقف ساختن حمام خون در منطقه و نجات امت از توطئه هایی دانست که مردم منطقه بهای آن را با خون و جان خود می پردازند.
الطیب گفت: نباید به کلام اشخاصی گوش فرا داد که هدفشان ایجاد تفرقه میان سنی و شیعه است. البته متاسفانه صدای این قبیل افراد در رسانه ها بلند است و از حامیانی برخوردارند که نمی خواهند آتش فتنه خاموش شود، ولی ما خواستار تقریب میان پیروان مذاهب هستیم.

206      
 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها