ویدیو؛ تشییع شهدای حمله تروریستی برای انتقال به ایران

جمعه 5 آذر 1395 - 16:31

پیکر 70 شهید حمله تروریستی روزپنجشنبه درشوملی در جنوب استان بابل، بعد از ظهر امروز با حضور مقام های عراقی و کادر دیپلماتیک ایران درعراق تشییع وبرای انتقال به ایران، به نجف اشرف منتقل شد. در آخرین لحظات، یکی از اجساد شناسایی شد که متعلق به یک زائر زن ایرانی است.

العالم - ایران

خبرگزاری ایرنا نوشت هنگام اعزام آمبولانس های حاوی اجساد شهدا به نجف اشرف استاندار و نمایندگان استان بابل و مقام های امنیتی و مدیران محلی عراقی و همچنین مسئولان سفارت و سرکنسول ایران در کربلا حضور داشتند.
اجساد قربانیان که کار تشریفات قانونی آنان برای انتقال به ایران انجام شده است، برای تعیین هویت و شناسایی از طریق فرودگاه بین المللی نجف اشرف، به ایران انتقال می یابد.
پیش از این اعلام شده بود که 71 جسد قربانیان که تعدادی از آنها نیز متلاشی شده جهت اعزام به ایران آماده شده است که با شناسایی یکی از اجساد، تعداد 70 جسد برای شناسایی و تشخیص هویت به ایران انتقال می یابد.
 در جریان حادثه روز گذشته، عناصر تروریستی و تکفیری داعش در یک پمپ بنزین در شوملی واقع در جنوب حله مرکز استان بابل ، انفجاری را شکل دادند که بر اثر آن ده ها تن از زائران در حین بازگشت از سفر اربعین ، کشته و زخمی شدند.
گفته می شود در میان قربانیان زائران ایرانی، افغان و عراقی وجود دارد که به دلیل سوختگی شدید اجساد، شناسایی آنان و تعیین هویتشان در محل امکان پذیر نبوده است.
یکی از دلایل دشواری کار شناسایی قربانیان حمله تروریستی این بوده است که زائران مورد هدف قرار گرفته، کاروانی نبوده و به صورت انفرادی و یا گروهی خانوادگی وارد عراق شده بودند.
قرار است این اجساد در ایران از طریق دی ان ای شناسایی شوند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها