هزینه بازسازی موصل چقدر است؟

هزینه بازسازی موصل چقدر است؟
سه شنبه 9 آذر 1395 - 00:46

آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا، هزینه بازسازی و عمران شهر موصل را پس از آزادسازی از اشغال داعش، معادل 190 میلیون دلار اعلام کرد.

العالم - عراق

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "مایکل نرباس" مدیر فنی آژانس توسعه بین المللی آمریکا در یک نشست مطبوعاتی در سفارت آمریکا در بغداد گفت: تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که بازسازی موصل به 190 میلیون دلار نیاز دارد و البته این رقم ممکن است تغییر کند.

به نوشته "السومریه نیوز"، وی افزود: این هزینه پس از تعیین خسارتهای وارد شده به زیرساخت ها برآورد شده است، همچنین برنامه توسعه سازمان ملل نیز از قصد خود برای کمک به اهالی موصل برای بازسازی مناطق مسکونی خبر داد.

مدیر فنی آژانس توسعه بین المللی آمریکا خاطرنشان کرد که بازگشت این افراد به مناطقشان پس از پاکسازی مناطق مین گذاری شده و اطمینان از وابستگی های افراد صورت خواهد گرفت که این مساله اندکی زمان می برد و دولت عراق مسئولیت این امر را به عهده دارد.  

پس از آنکه حیدرالعبادی فرمانده کل نیروهای مسلح در تاریخ 17 اکتبر 2016 ساعت صفر آغاز عملیات آزادسازی نینوا را اعلام کرد، نیروهای مشترک عراق با پشتیبانی جنگنده های ارتش و ائتلاف بین المللی به عملیات بازپس گیری موصل از اشغال داعش ادامه می دهند.

210
 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها