جراحی بانوی 500 کیلویی مصری در هند

جراحی بانوی 500 کیلویی مصری در هند
پنج‌شنبه 18 آذر 1395 - 11:41

یک زن مصری که با 500 کیلوگرم وزن سنگین وزن ترین زن جهان لقب گرفته است، به منظور انجام عمل جراحی برای کاهش وزن، با هواپیما به هند فرستاده خواهد شد.

العالم - آسیا
به گزارش گروه بین الملل شبکه العالم به نقل از "بی بی سی" این زن به نام " ایمان احمد عبد العاطی "، 36 ساله است. وی با یک فروند هواپیمای اجاره ای به بمبئی فرستاده می شود تا در آنجا با همکاری پزشکی به نام مفضل لاکداوالا، جراح متخصص چاقی، عمل شود.
سفارت هند در قاهره پیش از این به دلیل ناتوانی این زن از مسافرت به هند، صدور روادید برای وی را رد کرده بود. اما پس از آنکه این پزشک یادداشتی در این باره به وزارت خارجه این کشور نوشت، شرایط فرق کرد.
پس از آن وزیر امور خارجه این کشور که خود در آن زمان برای عملیات پیوند کلیه در بیمارستان حضور داشت به سرعت پاسخ مساعد داد.
خانواده ایمان می گویند این زن از 25 سال پیش از خانه بیرون نرفته است. وی هم اکنون 500 کیلوگرم وزن دارد.
اگر چیزهایی که درباره این زن گفته شده درست باشد، او سنگین وزن ترین زن جهان است. پیش از وی نام "بالین پاتر"، از امریکا با 292 کیلوگرم وزن به عنوان چاقترین زن جهان در سال 2010 در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده بود.
دکتر لاکدوالا، که پیش از این وزن یک وزیر هندی را با عمل جراحی پایین اورده بود، به بی بی سی گفت که با توجه به پرونده پزشکی ایمان، انتظار می رود وزن او حداقل 450 کیلو گرم باشد.
خانواده ایمان می گویند وی زمان تولد 5 کیلوگرم بود و شواهد جسمی و حالت های او در آن زمان نشان می دادند که به اختلال "فیلاریاز لنفاوی" مبتلا شده است. به گفته دکتر لاكدوالا در این نوع از اختلال یکی از اعضای یا کل بدن به طور غیر طبیعی رشد کرده و بزرگ و بزرگتر می شود.
وی افزود: "خانواده این دختر گفتند وقتی که وی به سن 11 سالگی رسید وزنش به طور تصاعدی رو به افزایش نهاد. سپس به رختخواب افتاد و دیگر نتوانست از خانه بیرون برود."

208-9

پربیننده ترین خبرها