زیان اروپا از تحریم روسیه چقدر است؟

زیان اروپا از تحریم روسیه چقدر است؟
جمعه 17 دی 1395 - 06:10

تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه در سال 2015 موجب از دست رفتن 400 هزار فرصت شغلی شده و حدود 18 میلیارد یورو به اروپا زیان وارد کرده است.

العالم - اروپا

مرکز پژوهش های اقتصادی اتریش اعلام کرد؛ تحریم هایی که اتحادیه اروپا به دنبال مناقشه با روسیه بر سر اوکراین به مسکو تحمیل کرد، خسارت های اقتصادی زیادی به کشورهای عضو این اتحادیه از جمله اتریش وارد کرد و موجب از دست رفتن 400 هزار فرصت شغلی شد.

به گزارش خبرگزاری کویت از وین، در این پژوهش که روز پنج شنبه منتشر شد آمده است: میزان آسیب های وارد شده به اقتصاد کشورهای عضو اتحادیه اروپا به علت اعمال تحریم علیه روسیه در سال 2015 به حدود 17 میلیارد و 600 میلیون یورو رسید که سهم اتریش از این رقم 550 میلیون یورو و از دست دادن هفت هزار فرصت شغلی بود.

بر اساس نتایج این پژوهش، سقوط ارزش روبل و کاهش بهای نفت از مهم ترین عوامل ضعف اقتصاد روسیه به شمار می روند که بر روابط تجاری بین روسیه و اروپا و دیگر کشورهای جهان تاثیر گذاشته است.

این پژوهش نشان داد اتریش به علت داشتن روابط تجاری با مسکو تحت تاثیر تحریم ها علیه روسیه قرار گرفت به طوری که ارزش معاملات تجاری بین دو کشور 36 درصد کاهش یافت در حالی که این رقم برای سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا 44 درصد بود.

این درحالی است که پیش تر، مرکز پژوهش‌های فرانسه در زمینۀ اقتصاد بین المللی (CEPII)، خسارات کشورهای غربی بعد از تحریم روسیه را 60.2 میلیارد دلار برآورد کرده بود.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها