ترامپ دربارۀ انتقال سفارت آمریکا به قدس تغییر نظر داد

ترامپ دربارۀ انتقال سفارت آمریکا به قدس تغییر نظر داد
جمعه 8 بهمن 1395 - 17:28

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در اولین مصاحبه تلویزیونی اش پس از مراسم تخلیف، موضعش را درباره موضوع انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس تغییر داد.

العالمآمریکا 

به گزارش پایگاه عربی 21،  ترامپ در گفت و گو با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز آمریکا، سخن گفتن دربارۀ انتقال سفارت آمریکا به قدس را زود هنگام دانست و تأکید کرد: «نمی خواهم درباره این موضوع سخن بگویم. هنوز زمان طرح این موضوع نرسیده است».
وی درباره موضوع توقف اعطای 222 میلیون دلار که باراک اوباما رییس جمهور سابق آمریکا قرار بود به تشکیلات فلسطین بپردازد نیز با بیان اینکه «بگذارید ببینیم چه خواهد شد»، توضیح نداد که آیا این کمک را لغو خواهد کرد  با خیر.

ترامپ با تشبیه کردن دیواری که قصد دارد در مرز با مکزیک بکشد، به دیوار حائلی که رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی کشیده است، گفت: «این دیوار لازم است. من درباره یک دیوار واقعی صحبت می‌کنم. مردم حفاظت می‌خواهند و این دیوار (از آنها) محافظت می‌کند. تمام کاری که باید بکنیم، سوال کردن از اسرائیل است».
رئیس جمهور جدید آمریکا ضمن درخواست بهبود روابط واشنگتن و مسکو گفت که به نفع واشنگتن و مسکو است که روابطشان را با یکدیگر بهبود بخشیده و عملیات مشترکی را علیه تروریسم خصوصا داعش در خاورمیانه انجام دهند. وی با بیان اینکه منتظر گفت‌وگو با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه است، افزود: «پوتین بعد از پیروزی من در انتخابات، با من تماس گرفت اما با او صحبت نکردم. اما سپس فهمیدم که ما می‌توانیم گفت‌وگو داشته باشیم. من پوتین را نمی‌شناسم اما اگر بتوانیم با مسکو کنار بیاییم بسیار عالیست و می‌توانیم با هم داعش را شکست دهیم».

ترامپ در بخش دیگری از مصاحبه اش با شبکه «فاکس نیوز»، مجددا ادعاهایش درباره برجام را مطرح کرده و گفت توافق هسته‌ای ایران، یکی از بدترین توافقاتی است که در عمرم دیده‌ام.
206
 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها