نمایندۀ عراقی: سفیر آمریکا را احضار کنید!

نمایندۀ عراقی: سفیر آمریکا را احضار کنید!
دوشنبه 11 بهمن 1395 - 14:10

نمایندۀ پارلمان عراق، در اعتراض به فرمان نژادپرستانۀ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، فراخوانی سفیر و بازنگری در تمام توافقنامه های دوجانبه و لغو تعاملات تجاری و نفتی با این کشور را خواستار شد.

العالمعراق

"زینب عارف البصری"، روز دوشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: دولت عراق، باید سفیر آمریکا را احضار کند و یادداشتی در اعتراض به فرمان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دربارۀ ممنوعیت ورود عراقی ها به آمریکا به این سفیر تحویل دهد.

البصری سپس ضمن تاکید بر مسئولیت آمریکا در قبال حفظ سلامت و امنیت اتباع عراق در خاک آمریکا، معامله به مثل با اتباع این کشور را خواستار شد و نوشت: باید از ورود آمریکایی ها به خاک عراق جلوگیری شود و در همه توافقنامه های امضا شده میان دولت عراق و آمریکا، بازنگری صورت گیرد.

این نمایندۀ پارلمان سپس به دولت عراق نهیب زد که "از ایفای نقش تماشاچی دست بکشد، چرا که کشورهای سلطه جو، مردم کشور ما را سطح پایین تر از دیگر ملت ها در نظر گرفته است".

دونالد ترامپ، با امضای فرمانی، ورود شهروندان هفت کشور عراق، ایران، سوریه، سودان، لیبی، سومالی و یمن به آمریکا را ممنوع کرد و به اتباع این کشورها، 90 روز مهلت برای ترک خاک آمریکا مهلت داد.

205

پربیننده ترین خبرها